Увімкнути біжучу стрічку
Сага про Ріната (Леонідовича)
Теодор Спітюк
У давнину про нього однозначно написали б поему, кілька балад і солідний епос з переліком звершень та подвигів. Штат висококваліфікованих трубадурів, особисті літописці, рейтингові глашатаї не залишили б нащадкам жодного сумніву – епоху творив він.
Володимир Павлів
Укр(адене) щастя
Донбасові нині треба дати все, чого він хоче. А потім спокійно подивитися, що він з цим «усім» буде робити. Якщо не дати – Донбас буде ненавидіти Україну і робити все на зло. За це решта України може зненавидіти Донбас. У результаті страждатимуть усі.
Тарас Возняк
Галичина сьогодні
Коли заходить мова про Галичину, українцям, полякам та євреям, як правило, на пам'ять приходить старий австрійський міт Галичини – Марія Терезія, Франц-Йосиф, революція 1848 року, Belle Epoque Львова – побудова Університету, Політехніки, Опери, Вокзалу, костелу Єлизавети та ін. Щоправда, кожен з народів вносить у цей міт свою коректуру.
Максим Віхров
Донбас. Майдан непочутих
Те, що відбувається нині в Донбасі, можна називати по-різному. Сепаратистський заколот, провокації російських спецслужб, повстання бомжів за пляшку горілки – варіантів безліч. Відмовитися від подібної термінології практично неможливо.
Олександр Косвінцев
Топ-10 сучасних українських зрадників
У революційному лютому 2014-го під Партією регіонів захиталася замля, і деякі нардепи-регіонали раптом загорілися бажанням створити в цій політсилі демплатформу. Тоді депутат Ганна Герман, послужлива помічниця кривавого диктатора Януковича, глибокодумно прорекла: «Зрадників України у всі часи вистачало». Вона знається на зраді.
Василь Расевич
Коней на переправі міняють
Розгул сепаратизму, відверті заклики до порушення територіальної цілісності держави, апелювання до іноземної країни здійснити військову агресію проти України, глум над національними символами, побиття і приниження українських громадян організованими бандами. Ось така реальність «несподівано» проявилася у кількох східних областях суверенної України.
Володимир Павлів
Євробандерівці
Не новина, що в результаті останніх революційних подій в Україні виник своєрідний протиприродний мезальянс європейської та націоналістичної риторики. Одним з візуальних виявів цього є також поєднання символіки Європейського Союзу з символікою рухів та організацій, що не цураються означення бандерівських. Людей, що вдаються до поєднання такої символіки і риторики, можна окреслити як євробандерівці.
Любко Петренко
Андроповська схема проти України
Гітлерівська анексія Судетів, аншлюс Австрії, сталінська інвазія у Фінляндії, окупація Балтійських держав – ці історичні алюзії доволі часто звучать останнім часом у контексті анексії Росією Криму. Вирішив долучитися і я до списку алюзій й запропонувати до розгляду події в Польщі на зламі 1980-81 років.
Галина Пагутяк
Село без сільради
Під час Голодомору 1933-го села в Радянській Україні оточували військові, щоб не випускати селян, приречених на смерть. Галицькі селяни після Другої світової війни відразу зіткнулися із забороною покидати село задля іншого місця роботи без паспорта, тобто з обмеженням свободи пересування.
15 квітня 2014
Ми у соцмережах
Актуальний текст