Розмір тексту: Zz

Про віру в Україну з печаллю

11.02.2008 16:00

Спостерігаючи за суспільними і політичними процесами дещо збоку, я весь час задумуюсь, чому український проект такий...як би то сказати – нецілісний чи неуспішний, хоча останнє твердження, напевно, занадто гостре. Щось неначе стримує його як зсередини, так і ззовні.

Щодо стримування ззовні - то тут справа зрозуміла: геополітичні інтереси головних гравців - США, Російської федерації та ЄС - пробують використовувати Україну як поле для реалізації своїх політичних планів. Тому вони то стимулюють Україну рухатися у тому чи іншому напрямку, то через свої важелі впливу, стримують її від руху у тому чи іншому напрямку. Так, Росія стримує рух України до НАТО чи ЄС (в останньому випадку не особливо, бо цього ще й не потрібно - це занадто далека перспектива). І саме ЄС активно позбавляє Україну надмірних ілюзій щодо цього. Так само, як Росія стримувала Україну від вступу у СОТ. Своєю чергою, США теж не вітають зближення України з євразійським простором - а, точніше, простором, який контролює Росія. Так само США можуть частково стримувати Україну і від надмірного впливу ЄС. Все ж ЄС є не лише природним союзником, але й природним конкурентом США. Особливо в економіці.

Однак щось стримує Україну зсередини. І йдеться тут не про «агентів впливу», яких у нас ледь не половина Верховної Ради, чи про простих агентів чужинецьких країн. Мова йде про внутрішню невіру в Україну, в її успішність. Нерозуміння, що таке Україна, навіщо вона. Вислів «вірю в Україну» з уст тих, хто насправді вирішує її долю, звучить однозначно нещиро, якщо не цинічно. Для українських еліт Україна перетворилася у машину для заробляння грошей. І нічого більше. От зараз: чому блокують роботу Верховної Ради регіонали - бо вони відсторонені від остаточного і останнього великого розподілу державної власності. Чому повторюється непристойна підкилимна штовханина між президентом і прем'єром, чи між БНУНСом і БЮТом? Все те ж - розподіл власності і влади, що в Україні є одним і тим самим.

Одні маніакально рвуться до влади, а інші спазматично відштовхують від неї інших. Про Україну ніхто і не думає. І боюсь, що час ще не прийшов. Всі ці скандали на наших кордонах - це ж прямий результат того, що такі питання їх не цікавлять - це наші проблеми. В Києві вони перейняті іншим.

Вже просто стало важко дивитися на маніакальні скляні очі наших красивих лідерів. Та що там важко - страшно. Я бачу, як вони перетворилися у чисту функцію - супердокладні машини для утримування і опанування владою.

Хоча мені ніяк не до тями - навіщо їм аж стільки грошей і аж стільки влади. Може, не розумію, бо ніколи ними не володів. А може, і вони не розуміють - навіщо все це їм. Вони вже стали заручниками цієї своєї манії. Однак нічого людського за цим вже немає. Навіть якщо під людським розуміти підлість. Це вже чисті гомункулуси. Що навіює тільки страх. Бо навіть з мерзотником можна домовитися, з кібером - ні.

Тому фраза «Я вірю в Україну» така недоречна у наші часи. Ми можемо сміятися з «тупих» американців, нещодавно сказав польський кінорежисер світової слави Кшиштоф Зануссі, однак вони «вірять у Америку» і всерйоз її будують. Можливо, тому Америка і є. Думаю, що в Росії чи Польщі є такі, хто «вірить у Польщу» чи «вірить у Росію». І тому Росія і Польща є.

Однак чи буде Україна? І якою вона буде?

А може, це просто недоречні міркування і епоха «віри в Україну» пройшла? Тоді - чи успішною буде Україна як машина для заробляння грошей, якщо вона не матиме цього фундаменту віри?

Бо ж без героїв Крут та героїв УПА не було б і статків наших мільярдерів... Ось в чім проблема...

Додати коментар (2500 знаків):

Iм'я*
Відгук*
  
OpenID
Код*
     
Коментарі до статті
Anonymous

Ствол11-07-2008 19:43

Недавно чув про восьмирічного львівського хлопчика, який самотужки вичив німецьку мову, дивлячись німецькі мультики. Ось це моя віра в Україну. Якщо цього хлопчина не зіпсують "вчителі", то, можливо, щось з нього вийде. Якщо таких буде багато, то і з України щось вийде. Багато надій покладається на молодь, але забувається, хто в неї вчителі. Говорити погано про молодь - ознака старості. Але є об"єктивні показники. Хай скажуть 50-тилітні, чи вони купували оцінки за гроші? Ото ж то!

Anonymous

Богдан28-02-2008 11:46

Як то для чого Україна!?

Щоб печаль розганяти: поплакатися про нещасливу долю, грантодавців подоїти, а потім гарненько обісрати неньку Україну.

От вам і суть життя. І до чого тут творчість!?

Anonymous

Юра23-02-2008 11:50

... а дійсно - для якої курви мами нам та Україна?

Дуже хотілося б, аби вельмишановний Автор в наступній публікації не обмежувався черговим пасквілем, а присвятив би абзац-другий відповіді на це, як сам визнає, немаловажливе питання.

Anonymous

Yandex до Vasja13-02-2008 13:15

Это абсолютно разные предметы:

1) Олигархи это показатель того, что из себя составляла капиталазиция УССР на момент независимости (скока милиардов можно было скомуниздить)

2) качество потребления никакого отношения к развитию не имеет (см. один из предыдущих ответов)

А вот собственно пан Возняк смешал в кучу все что можно: и УПА, и миллиардеров, и ЕС, и мораль общественную. С чего собственно и началось обсуждение.

Anonymous

Vasja do Yandexa13-02-2008 13:07

Mozhu pomyljaty sja, ale jakistj zhyttja ne zalezhytj vid kiljkosti oligarxiv, v Galiciji i Transkarpatiji jakistj zhyttja vyshcha nizh u vas na ukrajini.

Anonymous

viter13-02-2008 00:43

Do paniv Yandex and anto,vy oboe po svoemu pravi,ale dijsno,vijny nema i ljudy wezajut nevidomo kudy!!!!!Golodomor 90x,chy mozhe marsiane kradut ukrainciv,bo my pracjovyta nacija?????????13 milioniv...sumnivajusja,mabut bilshe nabagato!Ukrainci,au,de vy podilysja z nashogo RAJU?A millionery na zaxodi e,til,ky shyfrujut,sja,bojat,sja kollektyvizacii.

Anonymous

Yandex до anto12-02-2008 16:53

Соглашусь с каждым вашим словом и пойду "дозревать" но только после того, как вы мне объясните куда за 17 лет мирной жизни делось 13 миллионов человек (без учета нерожденных)? И что это за процесс такой?

И дело не в России: потому что деградируют все бывшие республики СССР.

Anonymous

anto do Yandex12-02-2008 15:41

Від вашої"індустріалізації"лишилась тільки купа заліза,яку ріжуть на металолом і дорога земля під цим залізом.Україна ніколи не деградує (хіба що ваша чергова "індустріалізація" доб’є її),бо маєпрацьовитийнарод.Наївний,неорганізований,байдужий,злодійкуватий але працьовитий.А молдавани чим не догодили? Їм вистачить саду і вина щоб нормально жити.А якщовРосіїзабратинафту,газ,вугілля,золото,etc. то що буде? Я думає буде ще гірше якдеградація.Говорячи про дозрівання я не мав на увазі потрєблєнія. Дозріти має все: народ,пшениця і ти теж,шановний.

Anonymous

Yandex до anto12-02-2008 12:51

Тю, та вы шо, европейский Вы наш.

А на чем вы думаете сделали состояния восточноукраинские олигархи? И за счет чего Украина не деградировала до уровня в Молдавии или Албании?

Вы говорите: "народ не дозрел до лучшей жизни". Народ это что по вашему? Пшеница которая должна дозреть? И кто тогда агроном? Не мелите чепухи. Потребление не имеет никакого отношения к развитию. Мы уже находимся на уровне потребления выше, чем находилсь например в 70-е годы, но при этом деградируем (не размножаемся, снижается продолжительно жизни и т.д.). Возможность ездить в автомобиле с кондиционером и пить молоко из тетра-пака не имеет никакого отношения к развитию.

Anonymous

anto12-02-2008 12:23

Про яку індустріалізацію(доYandex)ви постійно лементуєте?Твоя совєтська сокирна індустріалізація то печерний вік техніки.Якби не вона то Україна давно булаб частиною Європи і ми жилиб не гірше них.Ти не знаєш звідки беруться мільярдери? Нафта,газ,вугілля,нерудпром,etc.Від злодійства ті багатства а не від "індустріалізації"Але це все дрібне.Головне те,що народ не дозрів до кращого життя.Всі дають-всі беруть,всі крадуть-всі мовчать. І це поголовне свинство називається "треба вміти крутитися"І відКиєва до найменшого села. Ми не люди,ми-гомункулуси.Підніміть голову від корита і гляньте вгору. Автор правий. Повага йому

Anonymous

Lana12-02-2008 04:52

"domovytys' z merzotnykamy"- ze ity na kompromis z merzotnykamy... define/describe " merzotnyky", to z kym domovljatys'

Anonymous

56712-02-2008 01:45

Писав мудрий текст, в останньому реченні якесь глупство приклеїв і з сатисфакцією завершив. Цікаво - пише галицький інтелектуал статтю про серйозні проблеми, пише, а на завершення обов"язково зареве - а я хлопець з-під Самбора, тато вмер, мамо хора, гуляю, співаю, як хулєра...

Сумно...

Anonymous

Yandex11-02-2008 16:24

Галицкие интеллектуалы как всегда жгут. Милиардеров не было бы в первую очередь без индустриализации.

Именно поэтому миллиардеры появились на Восточной Украине: они там понимают за ЧТО они заплатили своими жизнями(другой вопрос: кому это досталось и справедливо ли это?), а вот на Западной ни одного олигарха хотя бы всеукраиснкого масштаба не появилось, потому что для них продукты индустриализации это не ценность.

Это конечно цинично, но так мир устроен.

Загрузка...
Останні новини Zaxid.net