Увімкнути біжучу стрічку

Пересувна група львівської інтелігенції

11-03-10 11:36
0
Фото: Пересувна група львівської інтелігенції

У Львові час від часу, а частіше у непевні часи виборів, перевиборів і післявиборів, відбуваються зустрічі львівської інтелігенції з пані Х, паном У, чи паном Z. Зазвичай ці зустрічі проходять у престижних і чималих залах – палацу Потоцьких, театру Заньковецької, а то й цілого Оперного.

 Кілька днів тому знову щось таке було. У той момент, коли та зустріч власне була у розпалі, глянула на Скайпі (хто на такі зустрічі не ходить, той знає, що це таке). І Той сидить  у Скайпі, і Та на роботі при комп’ютері, і Той, і Та...

 «Той» і «Та» -  не якісь там юні хакери чи узалежнені від компа підлітки. Один переклав масу книжок із польської і англійської, був редактором чи не єдиної колись справжньої львівської газети, головою львівського представництва дуже поважаної міжнародної організації. Шановна пані видала купу книжок про листівки, фото і фотографів Львова багатьма мовами, ще при компі були і відомий журналіст, і мистецтвознавчиня, і політолог, і менеджер. Задзвонила ще до кількох людей – усі на місці, працюють.

 Стало цікаво – а хто ж тоді на зустрічі пана Х із львівською інтелігенцією? Крім пана Х, звісно?

 Не хочу образити тих, хто ходить туди за покликом своїх переконань чи просто з ірраціональної любові до того чи іншого «лідера». Таких, по-перше, крайньо мало, а по-друге, їх туди не впускають і навіть не кличуть. Такі потрібні тільки у час вкидання бюлетенів до скриньок. Опісля – це набридливі мухи, яких слід відігнати до наступних виборів.

 То кого ж кличуть?

 Тих, хто точно заповнить залу. Хто буде таким собі наповнювачем. Незалежно від переконань. Є така стабільна група людей, яка чемно виконує цю роль. Причому як на зустрічі із Ющенком, так і на зустрічі із Януковичем – це приблизно одні і ті ж люди. Загадкова львівська інтелігенція, єдиною роллю якої зосталася  роль наповнювача залів при таких заходах.

 Зовсім не хочу образити саме їх. Цих людей принизили набагато більше самі організатори таких «партсобраній». Адже трактують їх як живий людський силікон для повноти картини в очах партійного боса. Організаторам байдуже, що думають ці люди. Босу байдуже, хто слухає його одкровення. Головне, щоб зала була повна і не було прикрих запитань. І щоб ідолу справно і вчасно поклонилися. Для цього пересувна група львівської інтелігенції надається якнайбільше.

 І десь  організатори мають рацію. Бо ніхто із тих, хто сидів у той час при комп’ютері, не пішов би на таку зустріч. Навіть за великі гроші. Навіть, якщо їх ніколи не назвуть львівською інтелігенцією. Часу шкода. Він набагато дорожчий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі[0]
Повідомляти про нові коментарі
avatar
CОВА
А ДОМА З НАС СМІЮТЬСЯ,ЩО МИ ГОДНІ ТІЛЬКИ ЧУЖІ ГОРШКИ ЗМИВАТИ!А ЧИ ЗНАЄТЕ,ШАНОВНІ ЛЮДИ,СКІЛЬКИ ГАСТЕРБАЙТЕРІВ НА СЬОГОДНІ ПОСТАВАЛИ ДО ВЛАДНИХ ПРАЦЬ,СКІЛЬКИ ВИВЧИЛИ МОВИ І ПРАЦЮЮТЬ КРУТИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ РІЗНИХ ГАЛУЗЕЙ ГОСПОДАРКИ,ПОВІДКРИВАЛИ СВОЇ ФІРМИ,САЛОНИ КРАСИ,АДВОКАТСЬКІ КАНТОРИ,ТРИМАЮТЬ ПО ДЕКІЛЬКА РЕСТОРАНІВ,А ПОЧИНАЛИ З МИТТЯ ПОСУДУ,СКІЛЬКИ ПРАЦЮЄ В МЕРІЯХ МІСЦЕВИХ МІСТЕЧОК,НАМ ДОВІРЯЮТЬ СВОЇ БУДИНКИ,ДІТЕЙ,ПРЕСТАРІЛИХ БАТЬКІВ,МИ МАЄМО ЗМОГУ БЕЗОПЛАТНО ВЧИТИ МОВИ,ВЧИМО СВОЇХ ДІТЕЙ В СВІТОВИХ НАУКОВИХ ЗАКЛАДАХ.ТА ЯК БИ ЦЯ АРМІЯ ВИШКОЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРИЇХАЛА НА УКРАЇНУ ,ТО МИ БИ СТАЛИ ВИСОКОРОЗВИНЕНОЮ КРАЇНОЮ!АЛЕ,ПОКИ МИ НЕ ПОТРІБНІ СВОЇЙ КРАЇНІ,ТИХ,ЩО НЕ ВИЇХАЛИ НЕ МОЖУТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ РОБОТОЮ І ПРИСТОЙНОЮ ПЛАТНЕЮ!СОРОМ ЗА СВОЮ КРАЇНУ.ВСІМ МИ ПОТРІБНІ,ТІЛЬКИ НЕ РІДНІЙ КРАЇНІ!ГАНЬБА.
avatar
СОВА
НІЯК НЕ МОЖЕ ЛЬВІВСЬКА ІНТЕЛЕГЕНЦІЯ ЗІБРАТИСЯ З ДУМКАМИ!ТО ДУМКИ ЗАЙНЯТІ,ТО ВОНИ!ВИХОДЬТЕ НА ЛЮДИ,ПОЗНАЙОМИМОСЯ!!!МИ ВАМ ЩОСЬ ЦІКАВЕ ПОВІДАЄМО,А ВИ НАС РОЗКАЖЕТЕ,ЩО У ВАС В ПЛАНАХ,АБО ВЖЕ ГОТОВЕ ДО ЗНАЙОМСТВА З СУДОМ ЛЮДЕЙ!!ВИ Ж ПРАЦЮЄТЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ,ТО ІДІТЬ ДО ЛЮДЕЙ!!!!МИ МАЄМО ЩО ВАМ РОЗКАЗАТИ,ПРИГОД ,ЗА 20 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, МИ НАЗБИРАЛИ НА ТОМИ БЕССЕЛЕРІВ!ГУМОР І ДРАМА,ПОДІЇ РІЗНОГО РОДУ ПРОЙШЛИ ЧЕРЕЗ НАШІ ЖИТТЯ,ЖИТТЯ ГАСТЕРБАЙТЕРІВ!МИ БАЧИЛИ СМЕРТЬ В ОБЛИЧЧЯ,МИ ДИХАЛИ УРАГАННИМИ ВІТРАМИ МОРСЬКИХ ДОРІГ,МИ СПУСКАЛИСЯ ПІД ВОДУ,ПІД ЗЕМЛЮ,МИЛИ ВІКНА ХМАРОЧОСІВ,РЯТУВАЛИ ЛЮДЕЙ,ЛЮДИ РЯТУВАЛИ НАС!НАШІ ОЧІ СТІЛЬКИ БАЧИЛИ!НАШІ СЕРЦЯ ТАК ЗАГАРТУВАЛИСЯ!АЛЕ МИ ТАКІ РАНИМІ!МИ ПРИКІПАЄМО КОЖНУ ВІЛЬНУ ХВИЛИНУ ДО ПК АБИ ВЗНАТИ-ЩО ДОМА!
avatar
CОВА
ЛЬВІВСЬКА ІНТЕЛЕГЕНЦІЯ АБО ЗАЛІТАЄ В САДОЧКИ,ЯК ФАРІОН,ПОЛОШЕ ДІТЕЙ АБО СИДИТЬ В ХАТІ БІЛЯ КП БАЙДУЖА ДО ВСЬОГО ,ЩО ДІЄТЬСЯ ЗА ВІКНОМ!тАК ПОВИЛАЗЬТЕ З КУХНІ,ТА ЙДІТЬ ДО ЛЮДЕЙ,ХАЙ ЛЮДИ ПІЗНАЮТЬ ВАС НА ВУЛИЦІ!А ТО НАВІТЬ НЕ ЗНАЮТЬ ХТОЛ ЧИ ЩО ЛЬВІВСЬКА ІНТЕЛЕГЕНЦІЯ.ВАС ЛЮДИ НЕ БАЧУТЬ,НЕ ЧУЮТЬ,НЕ ЗНАЮТЬ,НЕ ДОВІРЯЮТЬ!!!ТО ЧИ ВИ Є?ЗНІМІТЬ ЗАБРАЛА З ОБЛИЧЬ,МОЖЛИВО ВИ ДУЖЕ СИМПАТИЧНІ?!!!
avatar
CОВА
ХОТІВ ПРОІГНОРУВАТИ ВАШУ ДУМКУ,АЛЕ,ВИ ВИКАЗАЛИ СВОЄ БАЧЕННЯ,Я СКАЖУ СВОЄ.НА ТО І СТАТТЯ І ТЕМА НЕ ПРОСТА.АВТОРКА ПОСТАРАЛАСЯ НАМ СКАЗАТИ,ЩО ІНТЕЛЕГЕНЦІЯ У ЛЬВОВІ Є,АЛЕ ВОНА ІГНОРУЄ ЗАХОДИ З ПРИЇЗДУ ЗАЙД,ПРОВОДЯЧИ СВІЙ ЧАС НА СВІЙ РОЗСУД!ВИ,ПРОШУ ПАНІ НЕ ВИГОРОДИЛИ ЛЬВІВСЬКУ ІНТЕЛЕГЕНЦІЮ,А НАВПАКИ,ПІДКРЕСЛИЛИ ЇХ ВІДДАЛЕНІСТЬ ВІД НАРОДУ!!!!ВОНИ ПИШУТЬ ДЛЯ СЕБЕ ПРО ХТО ЗНАЄ ЩО І ДЛЯ КОГО САМІ НЕ ВІДАЮТЬ!ТАК ЗВАНА ІНТЕЛЕГЕНЦІЯ ВІДОКРЕМИЛАСЯ ВІД ЛЮДЕЙ,ТАК ЗВАНА ЕЛІТА ЇХ НЕ СПРИЙМАЄ ВЗАГАЛІ!ПРОДУКУЮТЬ СВОЇ ВИТВОРИ МИСТЕЦТВА ДЛЯ БАЗАРУ,ЩОБ ВИСТАРЧИЛО НА ХЛІБ НАСУЩНИЙ І ВСЕ,ВСЯ ІНТЕЛЕГЕНТНІСТЬ БУЛЬКНУЛА В РУТИНІ ВИЖИВАННЯ!!!ТІ ЩО,МАЮТЬ КЛОПІТ ЯК ВИЖИТИ-МЕРТВІ,ЇХ ТВОРИ СІРІ,БАЗАР ЇХ МІСЦЕ!А ЧОМУ ЯК ПРИЇХАВ ЮЩЕНКО ДО ЛЬВОВА,НЕ ЗІБРАТИСЯ ОСВІТЧЕНИМ,ТАЛАНОВИТИМ,ЕРУДОВАНИМ В ЦЕНТРІ МІСТА І НЕ ВИКАЗАТИ СВОЄ ФЕ СИЛОЮ СВОГО ТАЛАНТУ,ЩОБ ВЕСЬ УКРАЇНСЬКИЙ ЛЮД ПОЧУВ,ВЕСЬ СВІТ!ЩОБ ВАША ЩИРОСЕРДНА ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ БУЛА ПОЧУТА!ЩОБ ІМЕНА ВАШІ ЛЮДИ ЗНАЛИ І НАЗИВАЛИ ЇХ З ТРЕПЕТОМ,ЗАЦІКАВЛЕНО,ЩОБ ЗА ВАМИ ПІШЛИ,ЩОБ КОЖНЕ ВАШЕ СЛОВО ВПАЛО В ДУШУ!!!А ТАК,ЯК ЩУРІ ВІДСИДІЛИСЯ ПО ХАТАХ,І ДУМАЄТЕ,ЩО ВАМ ТРЕБА СПІВАТИ ДЕФИРАМБИ,ЯКІ ВИ МОЛОДЦІ-НЕ ВІТАЛИ ЮЩЕНКА,БО ВАМ ГІРКО БАЧИТИ ТУ ПАРОДІЮ НА ЛІДЕРА?!!
avatar
не цікаво
Відкрийте імена - хто ця пересувна маса? А хто ті, що в підпіллі чи то опозиції?
avatar
мокра печатка
Для Проффесори! Ваша правда...
avatar
Проффесори!
"Мені цікаво, хоч один ректор, хоч один директор освітнього закладу, хоч один керівник-бюрократ від освіти подасть заяву у зв'язку з тим, що МОН очолила така потвора." Не смішіть - за Кучми сам Вакарчук тримав руку на плечах підлеглих: від деканів до останнього трієчника - щоб вони вибирали потвору двічі..!
avatar
Ігор
За шмат гнилоі ковбаси хоч батька з матір ю проси Т.Г.Шевченко
avatar
мокра печатка
новоспечений міністр освіти назвав галичан неукраїнцями (це - найбільш толерантна форма ставлення до нас). Мені цікаво, хоч один ректор, хоч один директор освітнього закладу, хоч один керівник-бюрократ від освіти подасть заяву у зв'язку з тим, що МОН очолила така потвора. Пані Ірино, прослідкуємо?
avatar
Люба
Тому що дехто воліє сидіти тихенько за компом, та решта ходить на зустрічі, пані Ірино. Це майже по Шевченку "на всііх компах все мовчить".
avatar
Скептик
А чи можна чітко сформулювати, що це за звір - львівська інтелегенція?
avatar
Andrii
Dorechno, navitj dyzhe
avatar
***
Свята правда.В нетрях адміністрацій вже десятиліття яложиться папірець зі списком "галицької професійної інтелігенції", яка чемненько бовванить на такого роду зустрічах. Список не обновлявся дійсно вже десятиліття. Жаль, що це гра на вибування, і скоро не буде ким заповнювати залу. А щодо того, що Босам байдуже з ким вони розмовляють, гадаю, авторка помиляється. бос приїхав вплинути на людей від яких щось залежить, а не на виставку манекенів чи людей, від яких залежить тільки життя їхнього кота. тому такі й електоральні результати національно-демократичного руху. І Юля і Вітя зверталися до політичних пенсіонерів, тому й програли. от і вчора Ющенка "витали" все ті ж пенсіонери, а свиту чи свитку звили з політичних банкротів. А король цього і не зауважує. На жаль. І немає маленької дівчинка/хлопчика, які б сказали, що свитка ж розлазиться на очах. Тому король і голий. Боляче було на це дивитися.Бо насправді це наша загальна трагедія, а не трагедія цих недолугих лідерів.
Ми пам'ятаємо
Культура.NET
Десять золотих поетів за Жаданом
Василь Карп'юк, Брустури
Актуальний текст