Топ-10 змін для українського кіно
Культура

Топ-10 змін для українського кіно

Чим важливий закон про підтримку кінематографа?

Катерина Сліпченко, 23 вересня1521
фото Мирослав Пархомик

Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кінематографії. Про необхідність його прийняття багато говорили кінематографісти. «Якщо він буде прийнятий, дуже сильно зміниться те, як ми будемо в подальшому працювати, зміниться на краще», - зазнчив напередодні голосування у Верховній Раді голова Держкіно Пилип Іллєнко. ZAXID.NET обрав 10 найважливіших для українського кіно змін.

  • Державна підтримка надається суб'єктам кінематографії незалежно від форм власності.
  • Державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України, яким управляє Держкіно виключно на підставі рішення Ради з державної підтримки кінематографії.
  • Одним з джерел фінансування Держфонду підтримки кінематографії будуть відрахування від лотереї.
  • Закон передбачає можливість держпідтримки виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва). Виробництво документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії, авторських фільмів та фільмів-дебютів може фінансуватись до 100%.
  • Йдеться про субсидування закупівлі комплексів для показів фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тис. людей.
  • Щоб більше фільмів знімалося в Україні, в законі передбачено, що іноземним і українським кіновиробникам повертатимуть частину витрачених на фільми коштів - 25% від загальних витрат і 10% на виплату винагороди акторам.
  • Отримати субсидію на виробництво фільму та серіалу можуть лише національні фільми. При цьому під національними слід розуміти фільми, виробництво яких повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду яких створена українською або кримськотатарською мовою.
  • Телерадіоорганізації та інші демонстратори фільмів зобов’язані показувати національні фільми та твори національної кінематографічної спадщини: до 1 січня 2022 року – щонайменше 15% від загального щомісячного часу демонстрації фільмів, а після 1 січня 2022 року – щонайменше 30% від загального щомісячного часу демонстрації фільмів.
  • Реклама національних фільмів прирівнюється до соціальної, тобто може розміщуватися безкоштовно.
  • При порушеннях будь-якою особою авторського права у інтернеті суб’єкт цього права може звернутися до власника веб-сайту з заявою про припинення порушень. Власник веб-сайту зобов’язаний не пізніше 48 годин з моменту отримання заяви унеможливити доступ до контенту, щодо якого подано таку заяву.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук
; ; ;