Увімкнути біжучу стрічку
Церковна політика і політична церква
Назар Кісь
Ми ще не до кінця усвідомили значення Майдану 2013-2014 років. Чекаючи на реформи, люстрацію та євроінтеграцію, випускаємо з поля зору надзвичайно важливу річ. На Майдані у відкритому протистоянні люди, готові померти, перемогли людей, готових убивати.
Сергій Шебеліст
Страсті за сепаратизмом
Падіння режиму Віктора Януковича стало несподіванкою і для самого екс-президента, і для багатьох його соратників з Партії регіонів, адже після підписання мирової угоди з лідерами опозиції вони сподівалися «поцарювати» щонайменше до кінця 2014 року.
Теодор Спітюк
Сага про Ріната (Леонідовича)
У давнину про нього однозначно написали б поему, кілька балад і солідний епос з переліком звершень та подвигів. Штат висококваліфікованих трубадурів, особисті літописці, рейтингові глашатаї не залишили б нащадкам жодного сумніву – епоху творив він.
Володимир Павлів
Укр(адене) щастя
Донбасові нині треба дати все, чого він хоче. А потім спокійно подивитися, що він з цим «усім» буде робити. Якщо не дати – Донбас буде ненавидіти Україну і робити все на зло. За це решта України може зненавидіти Донбас. У результаті страждатимуть усі.
Тарас Возняк
Галичина сьогодні
Коли заходить мова про Галичину, українцям, полякам та євреям, як правило, на пам'ять приходить старий австрійський міт Галичини – Марія Терезія, Франц-Йосиф, революція 1848 року, Belle Epoque Львова – побудова Університету, Політехніки, Опери, Вокзалу, костелу Єлизавети та ін. Щоправда, кожен з народів вносить у цей міт свою коректуру.
Максим Віхров
Донбас. Майдан непочутих
Те, що відбувається нині в Донбасі, можна називати по-різному. Сепаратистський заколот, провокації російських спецслужб, повстання бомжів за пляшку горілки – варіантів безліч. Відмовитися від подібної термінології практично неможливо.
Олександр Косвінцев
Топ-10 сучасних українських зрадників
У революційному лютому 2014-го під Партією регіонів захиталася замля, і деякі нардепи-регіонали раптом загорілися бажанням створити в цій політсилі демплатформу. Тоді депутат Ганна Герман, послужлива помічниця кривавого диктатора Януковича, глибокодумно прорекла: «Зрадників України у всі часи вистачало». Вона знається на зраді.
Василь Расевич
Коней на переправі міняють
Розгул сепаратизму, відверті заклики до порушення територіальної цілісності держави, апелювання до іноземної країни здійснити військову агресію проти України, глум над національними символами, побиття і приниження українських громадян організованими бандами. Ось така реальність «несподівано» проявилася у кількох східних областях суверенної України.
Володимир Павлів
Євробандерівці
Не новина, що в результаті останніх революційних подій в Україні виник своєрідний протиприродний мезальянс європейської та націоналістичної риторики. Одним з візуальних виявів цього є також поєднання символіки Європейського Союзу з символікою рухів та організацій, що не цураються означення бандерівських. Людей, що вдаються до поєднання такої символіки і риторики, можна окреслити як євробандерівці.
19 квітня 2014
18 квітня 2014
Ми у соцмережах
Галичина сьогодні
Тарас Возняк
Укр(адене) щастя
Володимир Павлів
Актуальний текст