41-річна львів'янка вимагає у трьох акушер-гінекологів 1000000 грн за неправильний діагноз

Внаслідок рідкісної хвороби, що розвинулась після пологів, жінці видалили репродуктивні органи

13 листопада

На львівський пологовий будинок №1 та трьох його акушер-гінекологів подали позов з вимогою відшкодувати 1 млн грн за втрату репродуктивної функції після пологів. 41-річна львів'янка звинуватила трьох акушер-гінекологинь у неналежному виконанні обов'язків, внаслідок чого їй поставили неправильний діагноз та згодом видалили яєчники та матку. Про деталі судової справи у вівторок, 13 листопада, повідомило львівське видання Leopolis.news.

Пологи у жінки прийняли на початку січня 2014 року. За чотири дні після цього її разом із дитиною виписали з пологового будинку, зазначивши, що обоє мають задовільне здоров'я. Однак ще через кілька днів жінка поскаржилась своїй лікарці на появу кровотечі, після чого знову повернулася на стаціонарне лікування у пологовий. Тоді у неї діагностували пізню післяпологову маткову кровотечу. Лікування тривало п'ять днів, після чого жінка повернулася додому.

За три тижні після повторного лікування жінка втретє повернулася у пологовий, оскільки в неї часто піднімалася температура. Медики зробили УЗД, провели аналіз крові та сказали, що їй потрібно лікувати горло. Під час судового засідання жінка повідомила, що вважала такий діагноз помилковим, тому звернулася в іншу лікарню і там їй діагностували плацентарний поліп – рідкісне захворювання, що виникає після пологів. Через деякий час жінці видалили матку та яєчники.

Оскільки жінці початково поставили інший діагноз, вона подала позов на пологовий будинок та акушерок-гінекологинь Дзвениславу Москвяк-Лесняк, Соломію Левицьку та Марту Палій, в яких вимагає відшкодувати 1 млн грн.

Судовий розгляд цієї справи ще не завершився. Під час засідання 12 листопада одна з обвинувачених заявила, що потерпіла сама винна у втраті статевих органів, оскільки народжувала першу дитину пізно. Якщо суд підтвердить вину акушерок, їм загрожує позбавлення волі терміном до двох років.

ZAXID.NET наразі не вдалося отримати коментар у головної лікарки пологового будинку №1 Людмили Шекети.

Зазначимо, що обвинувачення медиків пологових будинків у неналежному виконанні обов'язків не є рідкісним явищем. Відомий скандал із акушер-гінекологом пологового відділення комунальної лікарні №3 Оксаною Колодій, яку у жовтні 2016 року звинуватили у смерті внучки екс-голкіпера «Карпат» Богдана Стронціцького. Однак значно більший резонанс викликала справа львівського акушера Олега Данкова, якого через смерть новонародженої дитини у листопаді 2017 року засудили до року ув'язнення (щоправда цей вирок ще не набрав сили, оскільки триває розгляд апеляції).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 10 грудня
Синютка не назвав російських контрагентів на Львівщині, хоча сам це пообіцяв
Чому в довоєнному Львові богема та математики мали окремі кав'ярні?
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ