60% російськомовних користувачів Twitter, які пишуть про НАТО в країнах Балтії, є ботами

СвітАндрій Стець, 26 листопада 20172110

Фахівці Центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій повідомляють, що 60% російськомовних користувачів Twitter, які у дописах порушують питання Альянсу в країнах Балтії, є ботами. Про це йдеться у доповіді Центру, базованого у Ризі, інформує «Голос Америки».

Як повідомляється, російськомовні боти створюють приблизно 70% усіх російських повідомлень про НАТО у країнах Балтії та Польщі.

«Загалом 60% активних російськомовних облікових записів мають вигляд автоматизованих. Для порівняння 39% англомовних облікових записів є ботами», – відзначають автори доповіді, результати якої базуються на аналізі добірки даних Twitter, які стосувались військової активної у країнах Балтії та Польщі.

«Ця добірка не є репрезентативною щодо Twitter загалом. Висновки можуть бути іншими у випадку інших медіа платформ», – зауважують автори доповіді.

«Політичні сили активно використовують ботів у соцмережах для маніпуляцій громадською думкою з питань регіональної геополітики. За нашими оцінками, на такі облікові записи припадає від 5 до 15% усієї активності щодо присутності НАТО у Латвії та Естонії з березня по липень 2017 року», – йдеться у документі.

Згенеровані ботами повідомлення мають відмінності залежно від того, на яку аудиторію вони націлені.

«Повідомлення, націлені на західного споживача, наголошують, що масштаби російських навчань менші за операції НАТО. Повідомлення націлені на внутрішню аудиторію, рідко згадують російські навчання», – зазначають автори документу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук