Прокуратура проведе перевірку через скандал із реєстрацією злочинів у поліції Львівщини

Прокуратура зреагувала на появу аудіозапису, на якому начальниця слідства поліції Львівщини начебто давала вказівки щодо вибіркової реєстрації злочинів

СуспільствоНаталія Шутка, 4 грудня 2019101111
Прокуратура проведе перевірку через скандал із реєстрацією злочинів у поліції Львівщини
фото поліції
Начальниця слідчого управління поліції Львівщини Наталія Харченко, яка начебто давала вказівки підлеглим реєструвати злочини тільки після її особистого дозволу

Прокурорка Львівщини Ірина Діденко ініціювала позапланову перевірку у поліції Львівщини. Причиною стала поява у соцмережах аудіозапису із колегії обласної поліції, під час якої заступниця начальника поліції – начальниця слідчого управління Наталія Харченко начебто давала вказівки підлеглим щодо невнесення злочинів до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У вівторок, 3 грудня, у cпільноті «Варта 1» у Facebook дописувач Петро Вартовий оприлюднив аудіозапис із засідання колегії обласної поліції Львівщини, на якому жіночий голос, який, як стверджує дописувач, є голосом керівника слідства області Наталії Харченко, дає підлеглим вказівки щодо вибіркового внесення відомостей в ЄРДР.

«Запам’ятайте всі – від завтра все внесення в ЄРДР, починаючи від 125 (ст. 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження, - Ред.) і закінчуючи трупом чи природньою смертю – виключно за моїм погодженням. Усі почули? Щоб завтра не було, що хтось не почув. Все, що ви будете планувати вносити в ЄРДР, ви погоджуєте зі мною», – заявила на аудіозаписі начальниця слідства.

Свої вказівки вона пояснила занадто великою кількістю негативної статистики в області. «Не може бути така негативна картина», – підкреслила начебто Харченко.

На появу цього аудіозапису зреагувала прокурорка Львівщини Ірина Діденко. Вона повідомила, що ініціює позапланову перевірку у поліції.

«Під час перевірки вивчатиметься, наскільки своєчасно та повно поліцейські вносять до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинені на території Львівської області злочини», - написала Діденко у Facebook.

Зокрема, під час перевірки, яка триватиме до 12 грудня, прокурори перевірять дотримання поліцейськими вимог обліку та реєстрації злочинів упродовж всього 2019 року.

Вона пояснила, що «нова система оцінки роботи правоохоронців, зокрема, поліції має орієнтуватися на Закон та права людей, а не на відомчу статистику».

Зазначимо, ст 214 КПК України передбачає, що «слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук