Агресія РФ не може бути причиною, щоб не розглядати проблеми України та Польщі, – Ващиковський

Голова МЗС Польщі вважає, що в Україні зловживають добрим ставленням з боку Варшави

СвітАндрій Стець, 7 листопада 20175031
Агресія РФ не може бути причиною, щоб не розглядати проблеми України та Польщі, – Ващиковський
фото Getty Images
Польща визнала, що Київ «використовує» Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вважає, що Київ «використовує» Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин надаватиме свою підтримку. Про це він заявив в ефірі польського радіо Trojka.

«Донині ми стискали зуби, оскільки з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно підтримуватимемо безпеку і незалежність України, стоятимемо на її боці у конфлікті з Росією і не вимагатимемо розв'язання двосторонніх проблем - історичних чи освітніх», – заявив Ващиковський.

Голова польського зовнішньополітичного відомства наголосив, що «російська агресія не може бути відмовкою, щоб не вирішувати двосторонніх проблем».

За словами Ващиковського, серед головних проблем у відносинах Польщі та України - питання історії, освіти, а також «повернення майна, в тому числі церковного».

Голова МЗС Польщі також поінформував, що після візиту до Львова 4-5 листопада він хоче зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою, проте хороших новин у нього немає.

«Я хочу представити президенту те, що побачив, і те, що почув у Львові під час переговорів. Я можу лише зазначити, що у мене немає оптимістичних новин для президента», – сказав він.

Ващиковський зауважив, що рішення про поїздку в Україну в середині грудня Дуда повинен прийняти самостійно, «але ситуація досить складна».

Нагадаємо, що під час свого візиту до Львова голова МЗС Польщі демонстративно відмовився відвідати музей «Тюрма на Лонцького».

Польський міністр провів нараду польських консулів і зустрівся з представниками польських середовищ. Під час цієї зустрічі він прокоментував заяву українського МЗС про те, що в Україні немає антипольських настроїв і дорікнув, що Міністерство закордонних справ України та Інститут національної пам’яті нічого не роблять для українсько-польського порозуміння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук