Антрацит з Росії та ПАР буде вдвічі дорожчим, ніж з Донбасу, - міністр енергетики Насалик

Міністр Ігор Насалик стверджує, що заміна антрациту з Донбасу буде вдвічі дорожчою

Україна замість вугілля антрацитної групи з непідконтрольних територій може постачати його з Росії або Південно-Африканської Республіки, але воно буде вдвічі дорожче. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, пише Інтерфакс-Україна.

«Альтернативні джерела можна знайти, починаючи з завтрашнього дня. Але що ми міняємо. З завтрашнього дня ми можемо почати поставку антрацитної групи вугілля з Кузбасу, тільки замість своїх шахтарів будемо платити гроші російським шахтарям, замість надходжень до бюджету в Україні ми будемо платити в російський бюджет», – сказав він.

Міністр наголосив, що вуглевидобувні підприємства Донбасу зареєстровані в Україні, а податки надходять до бюджету України.

За словами Ігоря Насалика, продовження блокади поставок вугілля з непідконтрольних територій призведе до дестабілізації української енергосистеми, зупинки металургійних підприємств, зниження надходжень валюти в Україну, а також до втрати 300 тис. робочих місць.

Він також зазначив, що можна закупити антрацит за кордоном, однак це коштуватиме вдвічі дорожче, ніж вугілля з Донбасу.

«Альтернативні джерела є. Це – з Росії, але буде в два рази дорожче. З тієї ж Південно-Африканської Республіки, тільки термін його поставки буде 40- 50 днів, і він буде в два рази дорожче, ніж український», – переконує Насалик.

Нагадаємо, як раніше заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, Кабінет міністрів України розглядає можливість постачання вугілля антрацитової групи з інших країн, зокрема, з Південної Африки, Китаю та Австралії.

«Ми будемо мати державний запас. Виділяються кошти на державний запас антрацитовой групи вугілля. Не так багато варіантів підходящих. Це – Південна Африка, Австралія і Китай», – сказав міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук