Асоціація України з ЄС не вплине на відносини з РФ у політичній сфері, – Путін

Оксана Панчишин, 8 жовтня 20135941
Асоціація України з ЄС не вплине на відносини з РФ у політичній сфері, – Путін
фото job-sbu.org
Володимир Путін

Можливе підписання Україною угоди про вільну торгівлю з ЄС не вплине на відносини з Росією в політичній сфері, заявляє президент РФ Володимир Путін.

"Це може створити певні проблеми в торговельному обігу та кооперації. Все це разом якоїсь шкоди в економічній сфері може завдати, але в нас не буде жодних проблем у політичній сфері, я впевнений", – сказав Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС сьогодні, 8 жовтня.

За словами президента РФ, якщо Україна підпише угоду, Росії доведеться вживати захисні заходи у сфері торгівлі, оскільки у країн різні рівні митного захисту. Проте заходи вживатимуть виключно в рамках правил СОТ. До того ж, за словами Володимира Путіна, одне з положень угоди про зону вільної торгівлі у рамках СНД надає право застосовувати захисні заходи.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що в разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито. Згодом у Міністерстві закордонних справ Росії назвали «утриманством» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які вигідні для неї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Віталій 8 жовтня 2013, 11:21

  Ти вже показав себе ще задовго до підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС. Тобі, Путін вірити - це в першу чергу не поважати себе. Нехай тобі вірять твої москалі з будуна.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук