Білорусам не радять підтримувати торгову війну РФ проти України, бо це несе їм мільярдні збитки

Спроби Білорусі підтримати торговельну війну Росії проти України можуть вилитися у $2-4 млрд втрат на рік.

Про це у матеріалі "Відірватися від Євразії", опублікованому в журналі "Український тиждень", пише журналіст Олександр Крамар.

"Що стосується перспектив збуту української продукції до інших країн євразійського Митного союзу, то ризики для України тут узагалі мінімальні. Ринок Казахстану (1,5% усього українського експорту) за своїм значенням для України зіставний із ринками таких невеликих країн, як Ізраїлю (1,3%), Молдови чи Азербайджану (по 1,1%). А у відносинах із Білоруссю ми маємо очевидний козир у захисті наших експортерів: поставки її товарів до України у 2,5 рази перевищують обсяг наших до неї, а частка українського ринку для білоруської економіки значно вища, ніж її для нашої", - пише Крамар.

"Крім того, білоруська продукція – це товари некритичного імпорту, який у випадку торговельної війни Україна могла б порівняно легко й швидко замінити товарами з інших країн. Тому спроби підтримати торговельну війну Кремля проти України невигідна насамперед самому Мінську: потенційні втрати експорту можуть сягнути для білоруських виробників $2–4 млрд на рік", - зауважив він.

Видання зазначає, що Москві не просто буде компенсувати ці кошти додатковими преференціями в питаннях газу чи нафти.

"Не в останню чергу саме з цієї причини у відносинах із Києвом Аляксандр Лукашенка часто намагається займати незалежну від Кремля позицію", - констатував Крамар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук