Борці з корупцією судяться з урядом через відбір в антикорупційне агентство

Громадська організація Тransparency Іnternational Україна, яка бореться з корупцією, подала судовий позов проти Секретаріату Кабінету Міністрів щодо порушеннь під час виборів комісії, яка пропонуватиме членів Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомив голова правління Тransparency Іnternational Україна Андрій Марусов.

«Сьогодні ми, Тransparency Іnternational Україна, подали позов на Секретаріат Кабінету Міністрів України та на уповноваженого Секретаріату Романа Гребу до Окружного адміністративного суду», — сказав Марусов на прес-конференції в четвер, 4 червня, передає Укрінформ.

За його словами, 17 травня на ініціативних зборах під головуванням заступника міністра Кабінету Міністрів Романа Греби було обрано представників громадських організацій, які впливатимуть на вибір членів Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, на зборах було обрано чотирьох громадських представників як кандидатів до конкурсної комісії з відбору членів НАЗК.

Тransparency Іnternational вважає, що обрання вказаних кандидатів до конкурсної комісії відбулося з порушеннями встановленого порядку.

По-перше, організації, які брали участь у зборах, мали надати Секретаріату Кабміну письмові підтвердження того, що мають мінімум рік практичного досвіду боротьби із корупцією. Утім, є підозра, що до зборів допустили всіх охочих. Також, за його словами, для набору голосів були використані молодіжні громадські організації, деякі з яких зареєстровані за однаковими адресами.

Марусов зазначив, що Тransparency Іnternational вимагає надати повний обсяг документів учасників цих ініціативних зборів.

«Ми подавали вже майже два тижні тому інформаційний запит до Греби, до Секретаріату з вимогою нам надати повний обсяг документів, щоб там були статути цих організацій, які брали участь у виборах представників громадськості, яким чином вони кажуть про те, що вони дійсно мають річний досвід боротьби з корупцією. Досі ми цього не отримали», — зазначив директор Тransparency Іnternational Україна.

Також він наголосив, що вимагатиме, щоб результати цього голосування були скасовані, а обрання проведені заново на новій основі.

Як повідомляв ZAXID.NET, Національне агентство з питань запобігання корупції уряд створив 18 березня 2015 року. 23 квітня Кабмін оголосив конкурс на посаду голови цього відомства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук