Частка РФ у балансі зовнішньої торгівлі України скоротилася до 8%

Частка РФ у балансі зовнішньої торгівлі України скоротилася до 8%
Президент повідомив, як кардинально зменшилися обсяги торгівлі з РФ

Частка Росії в загальному балансі зовнішньої торгівлі України за час російської агресії скоротилася до 8%. Про це заявив президент України Петро Порошенко на відкритті українсько-литовського бізнес-форуму в понеділок у Києві, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Нам було оголошена не тільки загарбницька війна, війна у вигляді агресії і анексії Криму, нам була оголошена економічна блокада. Абсолютно незаконно, в порушення всіх правил СОТ, без будь-яких пояснень був закритий російський ринок. З 36%, ви знаєте, скільки сьогодні становить частка Росії в загальному балансі зовнішньої торгівлі України, – 8%», – заявив Порошенко.

«І ми не просто вижили, а й забезпечили в цих умовах економічне зростання», – додав він.

Порошенко також поінформував, що зараз Євросоюз лідирує в торгівлі з Україною.

«Яке зараз місце займає ЄС? Беззаперечна перше місце – більше 45%», – сказав президент, і додав, що вважає цей показник недостатнім.

Згідно з даними Держстату, експорт послуг з України в Росію за 9 місяців 2016 року зменшився по відношенню до аналогічного періоду минулого року на 1,5% – до $2,22 млрд, тоді як імпорт послуг з Росії впав на 40,9% – до $0, 30 млрд. У структурі експорту послуг на РФ припало 31,8%, імпорту – 8,1%.

Що стосується торгівлі товарами, то експорт в РФ в січні-вересні цього року скоротився на 30,1% – до $2,55 млрд, тоді як імпорт з РФ – на 34,3%, до $3,62 млрд. У структурі експорту товарів на РФ припало 9,9%, імпорту – 13,1%.

Сумарно при зовнішньоторговельному обороті України товарами і послугами за 9 місяців 2016 року $64,23 млрд, частка Росії становила близько 13,5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук