Через цінові війни в тютюновій галузі бюджет в 2016 році може недоотримати 2 млрд грн, — ЗМІ

Економіка22 березня 20161550

Втрати державного бюджету в четвертому кварталі 2015 року через цінові війни в тютюновій галузі склали 400 млн гривень.

Якщо ситуація збережеться в 2016 році, втрати держбюджету за 12 місяців можуть скласти 2 млрд гривень від недоотримання надходжень по ПДВ, адвалорної складової акцизу, 5% -го податку на реалізацію підакцизної продукції, пише «Ліга».

На думку директора відділу корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Олександра Когута, підвищення адвалорного компонента акцизного податку не може розглядатися як альтернатива мінімальним цінам, оскільки адвалорний акциз є відсотком від ціни продукції, який застосовується тільки до сигарет дорожче 18 грн. «Він ніяк не вирішує проблему зниження цін в дешевому сегменті, частка якого на ринку становить вже 80%», — говорить він. На думку Когута, мінімальні ціни на сигарети необхідні, щоб стабілізувати надходження до бюджету.

«Ми вважаємо, що встановлення мінімальних цін на рівні, запропонованому Мінфіном — на рівні 15 грн за пачку буде тим кроком, який зможе стабілізувати ринок. Це забезпечить наповнення бюджету в поточному році, залишить ресурс для зростання надходжень в майбутньому, а також зменшить стимули для нелегальної торгівлі і незаконного вивезення українських сигарет в ЄС», — заявляє менеджер з питань фіскального регулювання Філіп Морріс Україна Олексій Калініченко.

У ситуації, що склалася, виробники тютюнових виробів, активно борючись за споживача, використовують різні методи: хтось випускає нові продукти і вкладає в розкручування бренду, а комусь по душі просто знизити ціни.

За словами юриста Анни Кияшко, компанія Imperial Tobaccо змогла скористатися такою ситуацією. «Як відомо, мінімальні ціни повинні бути введені вже з цього місяця, однак із загадкових причин вирішення цього питання підвисали в повітрі. Як результат, згадана компанія зможе реалізувати надвеликі обсяги своєї продукції і навіть збільшити власний прибуток, при цьому податків буде сплачено пропорційно менше», — говорить вона. З огляду на те, що законодавством питання мінімальних цін залишається неврегульованим, така цінова стратегія Imperial Tobaccо все одно не може залишитися непоміченою, запевняє юрист.

На думку Кияшко, ситуація, що склалася, може бути розцінена Антимонопольним комітетом як недобросовісна цінова конкуренція і стати предметом спеціального розслідування. Також не виключено, що інші гравці на тютюновому ринку відреагують на такі дії компанії власною скаргою в АМКУ, додає юрист.

Як результат, згадана компанія, зможе реалізувати надвеликі обсяги своєї продукції, і навіть збільшити власний прибуток, при цьому податків буде сплачено пропорційно менше.

«Щоб приклад Imperial Tobaccо не став закликом до аналогічних дій для інших тютюнових виробників, Кабінету Міністрів варто негайно прийняти постанову і затвердити мінімальні ціни на роздрібний продаж сигарет. Більш того, таке рішення уряду буде йти в ногу з практикою Європейського Суду Справедливості, який в справі C 197/08 підкреслив можливість встановлення мінімальних цін, якщо цінова політика тютюнових виробників суперечить цілям у сфері охорони здоров'я», — вважає Кияшко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук