Через зміни у пенсійному законодавстві львівські професори та прокурори звільняються з роботи

Головні новини Львова за 08.04Ірина Панчишин, 8 квітня 2015, 13:48 3927 1
дивіться також

З 1 квітня в Україні стали чинними три закони, які обмежують пенсії пенсіонерам, які працюють. Відтак, вони постають перед вибором: пенсія або робота.

Професор кафедри фізики напівпровідників ЛНУ ім. І. Франка Йосип Стахіра через пенсійні зміни вже написав заяву на звільнення. За плечима у нього 57 років стажу. Науковець приходить на факультет, бо має ще незавершені наукові роботи. 

«Я нещодавно відзначив 80 років. Так чи інакше треба міняти трохи позиції і це відповідає тим загальним міркуванням, що треба дати дорогу молодим», - пояснює Йосип Михайлович.

Кандидата, який очолить кафедру замість професора, оберуть аж наприкінці навчального року. Це не єдине таке звільнення в університеті.

«Кількість науково-педагогічних працівників - це професори, доценти, асистенти, викладачі. Загалом близько 1820-1830 осіб. Таких заяв на звільнення було близько десяти», - розповідає начальник відділу кадрів ЛНУ ім. І. Франка  Василь Хміль.

В облдержадміністрації через пенсійні зміни заяви на стіл поклали 25 людей. Ще п'ятнадцятьох перевели на посади не держслужбовців. Вони отримуватимуть 85% відсотків пенсії плюс зарплату.   

«З добором кадрів завжди є проблема тому, що матеріальне винагородження держслужбовців бажало би кращого. У зв'язку із тим, не всі хочуть йти на державну службу, але зараз в нас проходить реалізація програми «Реалізуй себе у владі». Ми шукаємо талановиту молодь», - пояснив начальник відділу кадрової роботи та нагород апарату ЛОДА Ігор Гарматій.

А ось у прокуратурі є ким замінити старі кадри. Кільком молодим людям вже знайшли роботу у районних відділах. 22-річна Христина зробила фото на нове посвідчення. 

«Я закінчила бакалаврат університету Шевченка, а магістратуру Національної академії України. Відповідно 24 лютого я призначена наказом прокурора області у прокуратуру Бузького району. Працюю я тільки місяць і кілька днів», - розповіла прокурор прокуратури Бузького району Христина Міщишин.

Обмеження з виплати пенсій не стосуються людей, які працюють у Міноборони, Збройних силах України,  інших військових формуваннях та правоохоронних органах.

Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, в разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищевказаних посадах.

Закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закони скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук