Держорганам заборонили проводити закордонні переговори без узгодження їхньої тематики з урядом

СуспільствоВолодимир Пиріг, 9 листопада 20155251

Кабінет міністрів зобов'язав всі державні органи перед зарубіжними поїздками погоджувати тематику і завдання переговорів, а після переговорів – звітувати перед Міністерством закордонних справ України.

Постанова уряду від 4 листопада «Про затвердження Порядку підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру і звітів за їх результатами» визначає механізм підготовки таких документів делегаціями Кабміну, відомчими делегаціями, окремими представниками України та іншими державними органами для участі у заходах міжнародного характеру.

Директиви готуються для участі в переговорах, що стосуються особливо важливих питань дво- та багатостороннього співробітництва, а також з метою укладення договорів України від імені України та Кабінету міністрів України та подаються на затвердження президенту України та уряду.

Вказівки готуються з окремих питань порядку денного заходу, які представляють особливий інтерес для України: просування національних інтересів держави в регіоні та світі; отримання державою кредитно-фінансової та технічної допомоги; зміцнення національної безпеки і обороноздатності України, у тому числі в контексті інтеграції в євроатлантичний простір; забезпечення енергетичної безпеки України; реалізація ключових реформ та виконання стратегічних програм економічного розвитку держави, у тому числі у високотехнологічних сферах, зміцнення позитивного іміджу України та міжнародне співробітництво в галузі інформаційної політики; реалізація політики ЄС, зокрема в контексті євроінтеграційного курсу України; забезпечення миру і стабільності в регіоні, на європейському континенті, в світі; захист прав людини, навколишнього середовища, а також у разі укладення міжвідомчих договорів України.

Технічне завдання готується для участі в міжнародних конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях спільних міжурядових комісій з питань співробітництва та інших заходах, під час яких передбачено виклад позиції української сторони.

Проекти директив, вказівок і технічного завдання готуються державним органом, який є уповноваженим приймати безпосередню участь у заходах з урахуванням позицій зацікавлених державних органів і подаються на узгодження МЗС. Документи готуються у двох примірниках, один з яких після узгодження з МЗС направляється відповідальному органу, другий – залишається в МЗС. До зазначених проектах додаються супровідні матеріали (лист-запрошення, склад делегації, програма заходу, його порядок денний, проекти документів, які передбачається розглянути або підписати), а також можуть додаватися листи узгодження державних органів, інші необхідні документи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук