До 1 грудня всі школи повинні оприлюднити звіти про надходження та використання коштів

Йдеться як про гроші від держави та місцевих бюджетів, так й про внески батьків

Оприлюднення вимагає закон «Про освіту»

До 1 грудня всі українські школи повинні оприлюднити інформацію про надходження і використання коштів, незалежно від того, йдеться про державні кошти чи про благодійні внески батьків. Про це повідомляють в інформації Міністерства освіти й науки України.

Згідно із повідомленням, цього вимагає закон «Про освіту».

«Окрім беззаперечного факту, що Закон має виконуватись, існує й інше - у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти. Давайте разом зараз визначимо оптимальну дату, коли ми можемо вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних. Впевнена, що краще за вас – керівників обласних управлінь – ніхто не розуміє роботу шкіл на місцях», – цитує МОН слова міністра Лілії Гриневич, яка 2 листопада зустрілася з керівниками всіх обласних управлінь освіти.

Нагадаємо, закон «Про освіту», ухвалений Верховною Радою на початку осені, набрав чинності 28 вересня. Він передбачає, що держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7% ВВП за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Державні й комунальні навчальні заклади мають право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує уряд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук