До 2025 року Київ та передмістя перетворяться на агломерацію з населенням у 7,5 млн осіб

До 2025 року Київ та передмістя перетворяться на агломерацію з населенням у 7,5 млн осіб
фото КийОк
Якщо темп житлового будівництва столиці залишиться таким яким є, то місто може зіткнутися з відставанням розвитку інфраструктури життєзабезпечення

До 2025 року фактична чисельність населення Києва може зрости щонайменше до 5 млн осіб, а населення Київської агломерації, що сформується – досягти позначки в 7,5 млн чоловік. Про це йдеться у статті експертів «Інституту міста» у Києві Олександра Сергієнка та Анатолія Ткачука для DT.UA.

Як зазначається, такий висновок автори статті зробили спираючись на зміст Генерального плану Києва до 2025 року, а також на дані досліджень.

«Можна однозначно стверджувати, що лише постійне населення столиці зросте з офіційних 2,9 млн, щонайменше, на третину — до 4 млн осіб! Насправді ж, згідно з дослідженнями Аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» й Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, у столиці вже, фактично, проживає близько 4 млн людей, тож 2025-го їх стане ще більше. Фактичну чисельність населення Києва у 2025 році слід оцінювати, щонайменше, у 5 млн осіб», - пишуть автори.

Сергієнко і Ткачук також зазначають, що згідно з прогнозами розвитку житлового фонду в Київській області, населення приміської зони Києва в найближчі роки зросте більш ніж у два рази. «За оцінками розробників Генплану-2025, у шести найбільших містах навколо столиці та десяти найближчих районах Київської області житловий фонд збільшиться у 2,6 разів - з 30,4 млн кв. м до 78,5 млн кв. м. а це означає, що пропорційно зросте й чисельність населення приміської зони: з нинішніх 980 тис. до 2,5 мільйона», - йдеться в статті.

Автори констатували, що на 2025 рік столиця та передмістя утворять агломерацію, з чисельністю населення, щонайменше, у 7,5 млн чоловік.

При цьому, у разі збереження нинішніх тенденцій житлового будівництва, Київ та передмістя можуть зіткнутися з катастрофічним відставанням розвитку інженерної, комунальної, транспортної, освітньої та інших видів інфраструктури життєзабезпечення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук