До 2030 року продукти можуть подорожчати удвічі

СвітНаталія Зубрицька, 5 вересня 20126830
До 2030 року продукти можуть подорожчати удвічі
фото ezheliy.ucoz.ua
Ілюстрація

Міжнародна організація, яка бореться з бідністю у світі, Oxfam попереджає, що політики наразі недооцінюють вплив зміни клімату на майбутні ціни на продовольство у світі.

Про це йдеться в останньому звіті організації «Екстремальні погодні умови, надзвичайні ціни», повідомляє The Guardian.

Організація прогнозує, що значне зростання цін нанесе нищівний удар по найбіднішим верствам населення у світі, які сьогодні на харчі витрачають 75% свого доходу. Oxfam зазначає, що екстремальні погодні явища, такі як посухи та повені зроблять більш імовірним зростання цін на харчові продукти. Як йдеться у звіті, навіть за консервативного сценарію ще одна посуха в США в 2030 році може підвищити ціни на кукурудзу на 140% понад середні ціни, а ціни на харчі у 2030 році, ймовірно, будуть у два рази вищими за сьогоднішні. Засуха та повені на півдні Африки можуть підвищити споживчі ціни на кукурудзу та інші зернові на 120%. Через загальнонаціональну посуху в Індії та значні повені на південному сході Азії, цін на рис на світовому ринку зростуть на 22%.

«Підвищення температури та зміна кількості опадів стримують виробництво сільськогосподарських культур і викликають стійке зростання цін. Але екстремальні погодні явища, такі як цьогорічна посуха в США, можуть знищити весь врожай та викликати драматичне підвищення цін. Ми всі відчуємо вплив цього зростання. Але найсильніше воно вдарить по бідних», - заявив радник Oxfam зі зміни клімату Тім Гор.

За його словами, світу треба нарешті подумати про тяжкі наслідки, які матиме наша бездіяльність щодо клімату.

«В той час як викиди продовжують рости, надзвичайні погодні умови в США та інших країнах вже дають уявлення про майбутнє нашої продовольчої системи в умовах глобального потепління. Наша планета наближається до глобального потепління на 2,5-5С у цьому столітті. Пора подивитися на те, що це означає для голоду та недоїдання мільйонів людей на нашій планеті», - додав Гор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук