До Дня театру у Львові відкрили виставку сценографії до вистав театру ім. Леся Курбаса

КультураМарічка Крижанівська, 27 березня 2017, 19:01 349 0

У Львові презентують виставку сучасної української сценографії театру імені Леся Курбаса. Адже 27 березня в усьому світі відзначають День театру. З такої нагоди центр сучасного мистецтва «Агов» згадав тих, хто залишається за лаштунками, ― сценографів.

«Про сценографа дуже рідко хто згадує, хоча він відіграє основну частину у виставі, бо від того, який є простір, така буде вистава, так будуть поводитися актори», ― коментує Олег Онещак, куратор виставки.

Цю історичну несправедливість театрали надумали виправити, тому у галереї сценографії у Львові відкрили виставку макетів візуальної частини до вистав театру імені Леся Курбаса.

«Ми показуємо сценографію Влодка Кауфмана до вистави «Наркіс», а ще театральні роботи Володимира Стецьковича, Богдана Поліщука та Олексія Хорошка», ― додав Олег Онещак.

Сучасні вистави уже немислимі без відеопроекцій. Тому більшість макетів саме із такими спецефектами.

Художник Олексій Хорошко презентує свою сценографію до вистави «Так казав Заратустра».

«Ця робота була цікавою і довгою, багато-багато всяких елементів набралося, але до прем'єри вони відсіялися. І зараз глядач на виставі не бачить усього того, що є на виставці», ― пояснив художник.

Творці виставки мають на меті показати сценографію до вистав як окремий самодостатній витвір мистецтва.

Схожі експозиції упродовж року відбуватимуться у цій галереї, яку розташували у приміщенні театру імені Лесі Українки.

«Щомісяця буде нова виставка, нового сценографа. Починаємо із львівських авторів, друга виставка має бути художник із Києва, потім з Харкова, а далі ми хочемо перейти на закордонну частину», ― додав Олег Онещак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук