До кінця 2011 року російський газ для України може зрости на 20%, – експерти

Економіка22 грудня 20103681

Середня ціна на російський газ для України в 2011 році зросте до $280 – $290 за 1 тис. куб. м з близько $250 цього року у зв'язку із зростанням цін на нафту.

"У середньому за рік ціна на газ сягне $280 - $290 за 1 тис. куб м, а в останньому кварталі року вона може вирости до $300," - сказав на прес-конференції незалежний аналітик Валентин Землянський, - повідомляє Fundmarket.

За словами іншого експерта Володимира Саприкіна, в першій половині наступного року ціна на російський газ зросте до $280 за 1 тис. куб з близько $250 в четвертому кварталі цього року.

"Це більше, ніж прогнозував уряд України, тому що ціна на нафту поступово зростає. Середньорічна ціна на газ буде однозначно вища, ніж у 2010 році", - сказав Саприкін.

Нагадаємо, згідно з 10-річним контрактом, підписаним в 2009 році між "Нафтогазом" і російським "Газпромом", ціна на газ визначається щокварталу за спеціальною формулою, що враховує ціну на нафту.

У разі зростання цін на нафту автоматично збільшується і ціна на газ.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича нова українська влада намагається домогтися від Росії перегляду умов контракту, проте Москва стверджує, що не бачить підстав для перегляду умов договору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук