До кінця року на Covid-19 можуть захворіти від 120 до 650 тис. українців, – МОЗ

У МОЗ розповіли про можливі сценарії епідемії Covid-19 в Україні

В Україні зараз можливі декілька сценаріїв поширення коронавірусу, які залежать від рівня дотримання епідеміологічних норм українцями. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів на прес-конференції, повідомляє «Українська правда».

Загалом експерти прорахували 81 сценарій розвитку епідемії в Україні, а серед них вибрали три «найбільш оптимістичні», які враховують сезонність у літній час.

Моделювання, здійснене МОЗ та Київською школою економіки, показує, що за найбільш оптимістичним сценарієм, Україна матиме до кінця року 120 тис. хворих. Найгірший сценарій передбачає 650 тис. хворих і близько 7 тис. померлих. За словами Віктора Ляшка, розвиток подій залежить виключно від того, як українці будуть дотримуватись епідеміологічних норм.

Водночас, Ляшко наголосив, що якби Україна не запровадила карантинні обмеження у березні, то до кінця року мала би від 60 до 145 тис. померлих – внаслідок коронавірусу і колапсу медичної системи. Тому введення карантину до спалахів і значного зростання коронавірусу було виправданим і правильним.

За даними ВООЗ у світі виявляють у середньому 30% випадків коронавірусної хвороби – інші не звертаються до лікарів чи переносять хворобу в легкій формі. В той же час, за словами Ляшка, в Україні у травні виявляли до 40% хворих, тому реальна кількість хворих є суттєво більшою.

Загалом в Україні, станом на 18 червня, коронавірусне захворювання підтвердили у 34 063 людей, з них 966 померли від ускладнень та одужали 15 447 пацієнтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук