Дві ГО вимагають 1,8 млн грн з держбюджету на святкування виведення військ з Афганістану

Раніше дві громадські організації воїнів-афганців вже отримали 1 млн грн на підготовку до святкування

Гроші планують витратити на медалі, подарункові годинники та оренду палацу «Україна»

Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та АТО, яку очолює народний депутат від БПП Сергій Куніцин, звернулася до Держслужби ветеранів із запитом на отримання з державного бюджету 1,4 млн. гривень на святкування 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану. Також на аналогічні святування 367 тис. грн просить й інша громадська організація «афганців». Вони мають великі шанси їх отримати за вказівкою міністра соціальної політики Віталія Реви. Про це пише «Новинарня» з посиланням на інформацію громадського активіста та члена проектного офісу зі створення Міністерства ветеранів Віталія Кузьменка.

За його словами, на додачу до отриманих менш ніж місяць тому 1 млн. грн на «підготовку відзначення», тепер голова «Асоціації ветеранів Афганістану і АТО» Сергій Куніцин та голова «Української спілки ветеранів Афганістану» Сергій Червонописький на саме «відзначення» просять разом ще майже 1,8 млн грн.

Кузьменко оприлюднив фото листів від ГО, на яких видно, що Куніцин прагне отримати на святкові заходи додатково 1,412 млн грн., а Червонописький – 367,8 тис. грн. Із державного бюджету вони просять оплатити оренду палацу «Україна» з обладнанням на 300 тис. грн, фільм про відзначення річниці виводу військ за 250 тис. грн, виготовлення медалей на 200 тис. грн, придбання 100 годинників по 1500 грн за одиницю на 150 тис. грн та прапорів по 585 грн за одну штуку на 117 тис. грн та інше.

Лист від Сергія Куніцина з проханням виділити 1,8 млн грн

Лист від Сергія Куніцина з проханням виділити 1,4 млн грн на урочистості і подарунки, фото Віталія Кузьменка

На переконання активіста Віталія Кузьменка, «афганці» мають дуже великі шанси отримати додаткове фінансування від держави на свій ювілей через протекцію глави Мінсоцполітики.

«Рева (міністр соцполітики, - ред.) спеціально під це проштовхнув зміну в постанову про фінансування ветеранських громадських організацій. Перед Новим роком вони змінили постанову №156 під організації «афганців» спеціально для відзначення 30-річчя виведення радянських військ. Без конкурсів. Тож вони просто подають кошторис на те, чого хочуть», – розповів Кузьменко.

За його словами, постанову змінили так, що додаткові державні кошти без конкурсу можуть отримати «тільки ті всеукраїнські ГО, у яких в статуті прописано про «учасників бойових дій на території інших країн».

За йог словами, наразі до Кабміну внесли пропозицію про скасування цих лобістських змін, однак члени «афганських» ГО намагаються отримати гроші до їх скасування. Також громадські активісти подали до адміністративного суду позов з вимогами визнати протиправними такі зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук