Екс-голова села на Закарпатті зізнався, що масово вивозив земляків в Угорщину на вибори

В Угорщині набрав обертів скандал із голосуванням закарпатців за партію Віктора Орбана

СвітКатерина Чурилова, 7 травня 201812310
Парламентські вибори в Угорщині відбулися 8 квітня

Колишній сільський голова села Вилок Йосип Кілб стверджує, що особисто сприяв організації переміщення через кордон майже тисячі закарпатців з подвійним громадянством для голосування за партію Віктора Орбана, пише «Мукачево.net».

Зокрема Кілб розповів, що йому було поставлено завдання, аби закарпатці віддали свої голоси у селах Саболч-Сатмар-Берег, де офіційно вони не мешкають, за партійний список Fidesz та кандидата від провладної партії Аттілу Тілкі.

Угорське мас-медіа Hír TV, близьке до партії «Йоббік», зазначає, що Кілб був одним з багатьох організаторів шахрайської схеми. Після появи низки сюжетів на цьому телеканалі на цю тему, скандал набув розголосу. Так, у Національній виборчій комісії прийняли відповідну скаргу від опозиційних партій, аби перевірити надану інформацію та призначити перевибори у семи прикордонних селах. Однак згодом у комісії визнали, що наведені докази не можуть підтвердити порушення.

Національна виборча комісія Угорщини офіційно спростувала інформацію ЗМІ про те, що нібито виборці із Закарпаття могли вплинути на результати голосування. Зокрема про те, що тисячі українці могли масово проголосувати у найближчих селах біля кордону в області Саболч-Сатмар-Берег.

В угорській ЦВК аргументують, що тільки угорські виборці, які мають домашню адресу (прописку) в Угорщині, могли проголосувати на виборчих округах. Ті ж, хто не має прописки, могли голосувати поштою – за допомогою спеціального бюлетеня. Зокрема було проаналізовано дані з семи прикордонних населених пунктів – Ботпаладь, Фюлешд, Кішпаладь, Шонкад та інших.

З'ясувалося, що з 1 січня 2018 року у цих селах було офіційно зафіксовано 5882 жителів, у списках виборців значилося 4502, а проголосувало 2494 осіб (62,9 %, що є нижчим результатом, ніж в середньому по країні). Тож жодних тисяч українців, які в день голосування штурмували кордони, насправді не могло бути, аргументують в угорській виборчій комісії.

Mukachevo.net зазначає, що насправді чимало закарпатських угорців з подвійним громадянством мають фактично фіктивну прописку в Угорщині: тобто вони живуть на Закарпатті, а як громадяни Угорщини прописані в одному з прикордонних сіл в Угорщині, а тому маючи угорську прописку могли голосувати не тільки за списками партій, а й за мажоритарного кандидата.

Водночас скарга від опозиційних партій дійшла до Вищого суду Угорщини (Курії). Там навіть було ухвалене рішення про запит на перегляд результатів виборів. Зокрема, в рішенні йшлося, що «організоване перевезення подвійних громадян на українсько-угорському кордоні ... було незаконним ...», і у тому, що воно дійсно мало місце «немає жодних сумнівів».

Однак у Верховному суді погодилися з рішенням Національної виборчої комісії, що наведені відео та телефонні розмови також не можна вважати за достовірні докази впливу або фальсифікації результатів виборів. Отже, вища судова інстанція Угорщини зазначила, що для перерахунку або повторних виборів немає підстав за «браком об'єктивних доказів».

Як писав ZAXID.NET, на початку квітня правляча коаліція Віктора Орбана перемогла на парламентських виборах в Угорщині.

Перед тим повідомлялось, що «Партія угорців України» агітувала закарпатців з подвійним громадянством голосувати за Віктора Орбана «Фідес». Частина угорців Закарпаття проголосувала на дільниці, яка розміщена у консульстві в місті Берегове. Значна частина віддала свої голоси на дільницях на території Угорщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук