Facebook видалив десятки акаунтів, які використовували для впливу на вибори в Україні

Мережа була особливо активна в період президентських і парламентських виборів в Україні у 2019 році

Особи, які управляли цією мережею, витратили близько 1,93 млн доларів на розміщення реклами в Facebook і Instagram

Фахівці американської корпорації Facebook припинили роботу десятків сторінок і облікових записів, які застосовувались, зокрема, для впливу рекламним агентством в Україні на хід виборів в цій країні. Про це йдеться в заяві голови відділу компанії з кібербезпеки Натаніеля Глейхера, опублікованій у середу, 8 липня.

«Видалені 72 аккаунти у Facebook, 35 сторінок і 13 облікових записів в Instagram. Вони були об’єднані в мережу, яка частково працювала в автоматизованому режимі в Україні. Вона була орієнтована на «внутрішню аудиторію», – йдеться в заяві.

Проведене розслідування дозволило встановити, що зазначені сторінки пов’язані з рекламним агентством Postmen DA в Україні.

«Ця мережа була особливо активна в період президентських і парламентських виборів в Україні у 2019 році», – констатував Глейхер.

А після цього частина з них переформатувалася і зараз публікує політичні дописи та меми про Крим і НАТО, економічну і внутрішню політику країни. Також на фейкових акаунтах критикували або підтримували різних політичних діячів, зокрема Володимира Зеленського, Юлію Тимошенко та Петра Порошенка.

У заяві уточнюється, що особи, які використовували дані сторінки і акаунти, намагалися приховати свою особистість, а також видати себе за інших людей. Частина сторінок була видалена «за розпалювання ненависті». Згідно з оцінками Facebook, 766 тис. облікових записів входили в число підписників однієї або більше сторінок, про які йде мова.

Мережу виявили, коли проводили розслідування «неприродної поведінки» акаунтів з України. Загалом ці акаунти витратили на рекламу у Facebook та Instagram приблизно 1,93 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук