Фірма, яка не поставила ліки для хворих на СНІД на ₴52 млн, ліквідовується

ЕкономікаО.Г., 28 травня 20155942
Акція ВІЛ-інфікованих біля Кабміну 27 травня

Сьогодні в Єдиному державному реєстрі України з’явилася інформація про ліквідацію компанії, яка отримала від держави ₴52 млн, але так і не поставила необхідних ліків для хворих на ВІЛ/СНІД.

Як повідомляють «Наші гроші»,  процес ліквідації  почався 27 травня, на наступний день після того, як громадськість оприлюднила інформацію про те, що компанія не збирається поставляти ліки, за які вже було заплачено державою.

«Фіоліс трейд лтд» – це нова назва фірми «Вектор-фарм», яка у грудні виграла тендер Міністерства охорони здоров’я на поставку ламівудина, зидовудина/ламівудина, ефавірензу для 30 тис. пацієнтів по всій Україні і отримала вказану суму по передплаті. Однак фірма не поставила препарати і на початку травня подала позов проти МОЗ щодо перерахування суми контракту через падіння гривні у порівнянні з груднем.

Після подачі позову «Вектор-фарма» змінила назву, а також має нині нового директора і засновників. Директором «Фіоліс трейд лтд» є Володимир Володимирович Молчанов, а новим власником – лондонська фірма «Фіоліс трейд лтд», кінцевим бенефіціаром якої вказано Інну Руденко з містечка Острог на Рівненщині.

Однак вже після дати першого судового засідання, яке було призначено на 16 травня, фірма почала процес ліквідації 27 травня.

«Такий крок може свідчити про те, що компанія не хоче виконувати свої зобов’язання перед урядом України та поставляти ліки, – стверджує Олена Щербан, юрист «Центру протидії корупції». – Існує величезний ризик того, що держава не зможе не лише домогтися поставки препаратів, але й повернути бюджетні гроші, які були заплачені компанії ще в грудні».

За інформацією ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», вже 15 червня в Україні закінчаться ліки для тисяч ВІЛ-позитивних людей, які мала б поставити компанія.

Причиною такої проблеми стало рішення, прийняте ще минулого року. У 2014 році, за часів керівництва МОЗ Василя Лазоришинця, до постанови Кабінету Міністрів України №117 була внесена «лобістська норма», що дозволила постачальникам ліків отримати 100%-ву передплату товару та 6 місяців відстрочки поставок. Внаслідок цього ліки, які пацієнти в рамках державних програм лікування мали отримати до кінця 2014 року, могли б бути поставлені в Україну тільки в червні 2015.

«Ми маємо інформацію від виробників препаратів про те, що «Вектор Фарма» не перерахувало жодної копійки постачальнику, що унеможливлює постачання ліків в червні місяці, – стверджує Володимир Жовтяк, голова ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – І факт офіційної ліквідації компанії говорить про те, що сьогодні, спільно з Урядом, на найвищому рівні, невідкладно треба вирішувати проблему перекриття цієї недостачі».

У 2014 році «Вектор-фарма» виграла тендери МОЗ на ₴226 млн. Колишній голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський пов’язував фірму з екс-головою тендерного комітету МОЗ Романом Богачовим та екс-радником міністра МОЗ Дмитром Підтуркіним, які займали свої посади за часів Віктора Януковича. Саме у той період «Вектор-фарма» почала вигравати підряди МОЗу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук