У Франції прийняли закон, який дозволяє не відповідати на робочі листи у вихідні дні

СвітРоман Ганкевич, 31 грудня 20163870
У Франції прийняли закон, який дозволяє не відповідати на робочі листи у вихідні дні
фото Depositphotos
Закон також має на меті зменшення використання електронної пошти у вечірній час

Французькі компанії будуть зобов'язані гарантувати співробітникам «право відключатися» у вихідні дні і не відповідати на листи з електронної пошти. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на французьке видання The Local.

Як зазначається, з 1 січня у Франції вступить в силу новий закон «Про зайнятість», який зобов'язує організації з чисельністю понад 50 людей почати переговори для визначення права працівників ігнорувати робочі електронні повідомлення.

У поясненні до закону сказано, що надмірне використання цифрових пристроїв є причиною вигоряння на роботі і безсоння, а також проблем у стосунках працівників. Заходи покликані вирішити новітню культуру праці, коли від працівника вимагають постійно бути «у режимі онлайн». Вона призвела до сплеску, як правило, неоплачуваної понаднормової роботи та роботи співробітників поза офісом.

Згідно з новим законом, компанії тепер зобов'язані будуть погоджувати з працівниками домовленості про їх права і те, як вони можуть знизити вторгнення в їхнє приватне життя. Якщо угоду не буде досягнуто, компанія повинна опублікувати статут, який би чітко визначав вимоги та права працівників у неробочий час.

Деякі великі групи, такі як Volkswagen і Daimler в Німеччині або атомна компанія Areva і страхова компанія АХА у Франції вже вжили заходів, щоб обмежити обмін повідомленнями в неробочий час для зменшення робочого навантаження у працівників. Введені цими компаніями заходи включають зменшення використання електронної пошти у вечірній час і у вихідні дні або навіть автоматичне знищення електронної пошти, яка приходить співробітникам, поки вони знаходяться у відпустці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук