Freedom House: корупція, свобода ЗМІ та правосуддя в Україні лишилися на рівні 2013 року

Freedom House: корупція, свобода ЗМІ та правосуддя в Україні лишилися на рівні 2013 року

Україна має проблеми з корупцією, правосуддям, свободою преси і є державою з перехідною гібридною політичною системою. Про це йдеться в щорічному дослідженні розвитку демократії в країнах перехідного періоду Nations in Transit - 2016, яке опублікував Freedom House.

Згідно результатів дослідження, Україна посіла 18 місце з 29 можливих у рейтингу розвитку демократії серед пост-комуністичних країн.

В ході дослідження країни розглядалися за 7 критеріями: процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя і корупція. Україна набрала 4,68 балів.

Найбільшими проблемами в Україні залишаються високий рівень корупції, слабкість правових інститутів. Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя в Україні експерти оцінили на рівні 2013 року, коли президентом був Віктор Янукович.

За прогнозами експертів, у 2016 році Україна й надалі зіштовхуватиметься з проблемами територіальної цілісності «через агресію Росії та нестабільність своїх національних демократичних інститутів».

Експерти також прогнозують, що «найважчу кризу, скоріш за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення».

Варто зазначити, що у трійку лідерів рейтингу увійшли Естонія, Словенія та Латвія, які набрали 1,93,  2 та 2,07 бали  та визнані країнами зі стійкою демократичною системою, найгірші показники - у країн з авторитарною політичною системою: Росії та країн-колишніх членів СРСР (Таджикістан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Узбекистан).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук