ФСБ Росії у Чорному і Азовському морях почала зупиняти кораблі, що прямують в Україну

Російські силовики зупиняють судна і оглядають вантажі

Прикордонна служба ФСБ РФ взялася за огляд суден, що прямують в Україну

ФСБ РФ почала зупиняти та оглядати невійськові судна, які прямують в Україну, зокрема до Маріуполя, у Чорному та Азовському морях. Про це повідомляє прес-центр Держприкордонслужби України.

«Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їхнього огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 30 квітня прикордонний вартовий корабель ФСБ РФ зупинив теплоход (в команді – громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що прямував за маршрутом Греція (Чіос) – Україна (Маріуполь).

«Окупантами був здійснений огляд судна та проведено ідентифікацію членів суднової команди. Зауважень з боку окупантів не було», – зазначили у Держприкордонслужбі.

Того ж дня так само зупинили теплохід, який прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) – Україна (Маріуполь), а його борту були українці. Наступного дня представники РФ зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу – громадяни Болгарії), який прямував за маршрутом Італія (Ногаро) – Україна (Маріуполь).

У протоколах окупанти вказують, що перевіряють відповідно до «вимог законодавства РФ»

Крім того, за інформацією відомства, деякі судна перевіряють по кілька разів.

«Так, під час оформлення теплоходу під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), що плив за маршрутом Італія (Монфальконе) - Україна (Маріуполь), судно у Керченській протоці було зупинено таким же чином, а вже під час слідування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянскої Коси його знову зупинили окупанти для повторного огляду і ідентифікації членів суднової команди», – додали у ДПСУ.

До цього представники РФ зупинили судно під прапором Панами (судокоманда в складі громадян Туреччини і Грузії), яке прямувало за маршрутом Італія (Маргера) - Україна (Маріуполь).

«Зазначимо, що ніяких зауважень при цьому не було, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, які прямують в бік України», – підсумували у Держприкордонслужбі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук