«Газпром» відмовився від продукції з країн, які підтримали санкції проти РФ

В список «заборонених» підприємств також потрапили українські «Зоря-машинпроект» та «Икор»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 17 лютого 20155681
«Газпром» шукає заміну імпорту

«Газпром» шукає в Росії заміну іноземним постачальникам, у яких закуповує продукцію майже на $2,5 млрд на рік. Повністю замістити імпорт не вдасться, вважають експерти, пише газета «Ведомости» з посиланням на заяву газового монополіста.

За даними видання, 4 лютого рада директорів «Газпрому» внесла відповідну поправку до положення про закупівлі.

Близьке до «Газпрому» джерело підтвердило наявність такого списку. За його словами, програма «розроблена щодо виробників тих країн, які запровадили або підтримали санкції проти Росії».

Згідно з нововведенням, вироби з металу і машинобудівна продукція, у тому числі автомобілі, сільськогосподарська, дорожньо-будівельна та комунальна техніка, будуть закуповуватися тепер переважно у російських виробників, «за винятком випадків відсутності виробництва в Росії зазначених товарів та їх аналогів».

Видання зазначило, що програма імпортозаміщення стартувала в «Газпромі» ще в кінці минулого року. В наявному у компанії списку для заміщення значиться 410 іноземних постачальників з 20 країн, більше чверті з яких - це компанії з США, Німеччини, Франції, Великобританії та Японії. Серед них, наприклад, Siemens, Motorola, Schlumberger, Weatherford, Baker, Schneider Electric, MAN Turbo, Kenwood, Sumitomo, Kawasaki, Caterpillar та інші.

Відзначимо, що в список на заміщення потрапили і постачальники з країн, які не підтримали санкції. У ньому наприклад фігурують також білоруське ЗАТ «Гідродинаміка», ізраїльська Ormant, виробники труб з Індії Corus і Welspum та Аргентини - Tinaris. До списку також включені українські «Зоря-машинпроект» та «Икор».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук