Головна суперниця Лукашенка за крісло президента Білорусі з другої спроби відповіла, чий Крим

Раніше Світлана Тихановська назвала питання окупації Криму таким, що «розколює суспільство»

СвітАндрій Стець, 27 липня4
Головна конкурентка чинного президента Білорусі Світлана Тихановська спробувала пояснити, чий Крим, але її позиція залишилась не дуже зрозумілою

Головна суперниця президента Білорусі Олександра Лукашенка на виборах 9 серпня Світлана Тихановська з другої спроби відповіла на питання, чий Крим. Про це повідомляє «Громадське», яке передало відповідне питання білоруському «Єврорадіо», яке брало інтерв'ю у Тихановської.

«Я на цю проблему можу відповісти з точки зору людини, жінки, яка проти будь-якого прояву війни. І мені дуже боляче через те, що в Україні була війна... Це дуже болюче питання, і він розділяє людей, налаштовує один проти одного. Можна я скажу так, як прийнято говорити в нашій країні, як прийнято за міжнародним законам? Юридично Крим український, фактично – російський. І не мучте мене більше», – після паузи відповіла Тихановська.

Раніше вона назвала питання про окупацію Криму «розколює суспільство» та ухилилася від прямої відповіді на нього.

«Я розумію, що питання Криму розколює суспільство. А мені не хотілось би необережними словами когось відштовхнути. Тим більше, що я не політик, своєю головною метою я бачу об’єднання всіх сил для вирішення головного завдання – зміни влади та проведення чесних виборів», – сказала Тихановська під час інтерв’ю «Медузі».

Вона пояснила, що вже на чесних виборах (які вона організує, якщо стане президентом) справжні політики зможуть заявляти про конкретні погляди та програми.

«Що стосується Донбасу, то там йде війна, і це жахливо. Люди не повинні гинути на війні. Я категорично проти війни», – резюмувала кандидатка.

Зазначимо, що Тихановська балотується у президенти замість свого чоловіка, який перебуває у СІЗО. Вона каже, що якщо стане президентом, звільнить усіх політв’язнів та упродовж пів року проведе нові та чесні вибори глави держави.

Світлана Тихановська стала головною опозиційною конкуренткою чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори.

Основні опозиційні кандидати об'єдналися і підтримали Тихановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тихановської є знаковою подією для Білорусі, адже Лукашенко чи не вперше матиме на виборах реальну конкурентку.

Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Президентські вибори в Білорусі заплановані на 9 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук