ГПУ вимагає змінити «закон Савченко», через який на волі опинилися 6 тис. небезпечних злочинців

Генпрокуратура виступає за внесення змін до «закону Савченко», оскільки вважає його небезпечним для суспільства.

«Прийняття Верховною Радою цього закону є надто дискусійним і призвело до очевидних негативних наслідків, які нині все ширше висвітлюються у засобах масової інформації і призводять до жорсткого суспільного резонансу», – сказав заступник генпрокурора Олег Заліско, який відповідає у відомстві за дотримання законності у пенітенціарних закладах в коментарі Укрінформу.

За його словами, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найнебезпечнішим злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, а також – убивства, зґвалтування, грабежі та розбої. «При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою», – зазначив він.

Заліско поінформував, що станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тис. 496 в’язнів. Окрім колишніх високопосадовців Ігоря Зварича та Віктора Лозінського, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зокрема, 10 – за злочини проти основ національної безпеки, 832 – за умисне вбивство, 531 – за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 – за розбій, 863 – за грабіж та 1340 – за крадіжку.

Заступник генпрокурора зауважив, що лише у Вінницькій області з місць відбування покарання на підставі цього закону на волю вийшла 261 людина. При цьому 12 з них вже після звільнення повторно утримуються під вартою за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі умисних вбивств.

Як приклад, Заліско назвав умисне вбивство двох жінок, тіла яких 16 квітня 2016 року виявлено у Ладижині Вінницької області. «За гарячими слідами кримінальне правопорушення розкрито, зловмисника затримано. Ним виявився 25-річний громадянин, якого у березні 2016 року умовно-достроково звільнено з Піщанської виправної колонії № 59 після застосування до нього закону. Покарання він відбував за вчинення аналогічних злочинів – зґвалтування та умисного вбивства при обтяжуючих обставинах», – зазначив він.

Нагадаємо, парламент 26 листопада 2015 року ухвалив закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», який набув чинності 24 грудня 2015 року.

Його дія поширилась на всіх осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, і до яких під час досудового слідства або провадження в суді застосовувався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук