Група Bellingcat викрила фейкового експерта Пентагону з питань Росії

СвітВолодимир Пиріг, 4 квітня 20185020
Вигаданий експерт часто публікував фото нібито зі свого реального життя

Група журналістів-розслідувачів та експертів Bellingcat викрила фейкового експерта Пентагону з питань Росії Девіда Джуберга, йдеться в їхньому розслідуванні. При цьому з якою метою було створено фейкового експерта розслідувачі дізнатися не змогли.

Старший аналітик Пентагону з питань Росії підполковник Джуберг вів популярну сторінку на Фейсбуці, яка вже видалена, а також мав профіль у LinkedIn, який також видалений. Його регулярно цитували російські та українські ЗМІ (такі як «Обозреватель», «Апостроф», «Деловая столица», УНІАН) як експерта Пентагону з питань, пов’язаних з Україною та Росією. Він представлявся реальною, а не вигаданою особою на ім’я Девід Джуберг.

Але насправді Девід Джуберг – вигаданий персонаж, пов’язаний з групою осіб у США, в першу чергу з американським фінансистом з хорошими зв’язками Деном К. Рапопортом. Саме Рапопорт писав під іменем «Девід Джуберг» – про це розповів відомий експерт з Росії Девід Саттер і інші джерела Bellingcat у Вашингтоні. У підтримці фейку Рапопорту допомагали його друзі і колеги; наприклад, як фотографії Джуберга використовували фото університетського приятеля Рапопорта, а деякі друзі Рапопорта, які проживають у Вашингтоні, писали про Джуберга як про реальну людину.

Разом із тим Рапопорт неодноразово заперечував, що є автором «Девіда Джуберга», і не визнав, що «Джуберг» – вигаданий персонаж.

Ден К. Рапопорт – колишній власник будинку, який у січні 2017 року було продано Іванці Трамп. Він працював у фінансовій сфері в Росії у 2000-х, а після цього, за повідомленнями ЗМІ, почав активно підтримувати російських опозиціонерів. Наприкінці 2016 року переїхав до Києва. За останніми повідомленнями, він працює у фінансовій сфері в Україні.

Згідно з інформацією експертів-юристів, з якими вели консультації в рамках розслідування, особа або особи, які стоять за «Девідом Джубергом», створили фальшиві посвідчення особи, видаючи себе за федерального чиновника з ідентифікаційною картою працівника Пентагону.

Міністерство оборони і Держдепартамент США спростували існування Девіда Джуберга, заявивши, що в них ніколи не працювала людина з таким іменем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук