Гурт Karbido звернувся до польської влади через заборону в’їзду до Польщі учасникам «От Вінта»

Гурт Karbido звернувся до польської влади через заборону в’їзду до Польщі учасникам «От Вінта»
фото Newsweek.pl
Karbido відреагував на фобії польських прикордонників

Учасники українсько-польського гурту «Карбідо» (Karbido), у якому зокрема задіяний  Юрій Андрухович, висловили офіційну незгоду з діями польських прикордонників, які не пустили для виступу у Польщі учасників українського гурту «От Вінта». Звернення, адресоване польському прикордонному відомству, представникам польської служби безпеки, польської влади, розміщена на офіційній сторінці гурту у Facebook.

«Ми рішуче протестуємо проти не пропуску українського гурту «От Вінта» у Польщу через припущення, що команда могла б скласти загрозу громадському порядку і безпеці в Польщі. На наше переконання, загрозою громадськості загрозою є щораз більша активність середовищ, які своєю діяльністю сприяють шовінізму і ненависті до інших народів», – сказано у зверненні.

«Як давні учасники польсько-українського культурного діалогу і мистецької співпраці, ми висловлюємо свою стурбованість тим, що наші досягнення і досягнення інших активних учасників цієї співпраці руйнується актами безрозсудного і тупого націоналізму, ефектом якого може бути лише сліпа ненависть», - заявили в «Карбідо».

Учасики гурту висловили переконання, що усі спірні питання можна узгодити шляхом діалогу, а «піддавання на крикливі псевдоаргументи суперечить державним інтересам Польщі і нищить дотеперішні досягнення в цій галузі».

Це звернення також розмістили на офіційній сторінці міжнародного фестивалю ім. Бруно Шульца у Facebook.

Як інформував ZAXID.NET, у польському Перемишлі скасували концерт українського гурту «От Вінта», запланований на 2 липня. Таке рішення прийняла адміністрація міста під тиском місцевих ультрасів з Асоціації уболівальників ФК «Полонія». Саме ці фанати напали на мирну ходу українців 26 червня.

Уболівальники вимагали скасувати концерт, оскільки лідер гурту «От вінта» Юрій Журавель та музиканти, на їх думку, беруть участь у героїзації ОУН-УПА. Про це начебто свідчать фото, які поляки знайшли у соціальних мережах.

Опісля в ніч на 3 липня польські прикордонники протримали учасників гурту «От Вінта» 9 годин поспіль і врешті заявили, що їм заборонений в’їзд до Польщі під загрозою депортації та скасування шенгенських віз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук