40% населення України хоче повернутися до планової системи, - дослідження НАН України
"Глобальне економічне середовище нав’язує Україні не найкращі перспективи. Ми у стратегії Брюсселю розглядаємося як країна, що зможе давати 50% біодизелю, а для України це втрати традиційних видів сільськогосподарської продукції і продуктова залежність від світового ринку. Ми і так вже є під впливом транснаціональних корпорацій", - зазначив директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць сьогодні, 19 червня, під час відкритого засідання, ініційованого громадсько-політичним об’єднанням "Український форум", де громадськості Львова було представлено програму "Україна - 2015: Національна стратегія розвитку".
"Більше того, ми маємо ситуацію, коли більшість населення, переважно сільського, задовольняється тим, що вони не мають роботи, і їм виплачують допомогу в 300 грн, вони не хочуть кудись їхати і працювати, навіть якщо за це отримуватимуть 2000 тис. грн. НАН України 15 років проводить дослідження, яке показало, що 40% населення України хоче повернутися до планової системи. Також ми маємо ситуацію, коли половина людей не хоче працювати у приватному бізнесі. Нам необхідно провести модернізацію в економіці, політиці, суспільстві", - додав він.
Серед проблем України він також назвав деградацію в гуманітарній та культурній сферах, неспроможність та низька довіра - 5-7% до державних інституцій. "За такої ситуації ми можемо дійти до того, що в нас в країні станеться соціальний вибух або нами керуватимуть, як в країнах третього світу, "чорні" полковники. Якщо дивитися далі, то в Україні хочуть створити відкриту економічну зону, це при тому, що ми абсолютно не готові до таких кроків. Це означає розчиненість України, частка української економіки стає все меншою відносно світової", - зауважив В.Геєць.
Участь у засіданні також взяли заступник голови Львівської обласної ради Людмила Козак, заступник голови Львівської ОДА Зенон Котик.