Дострокове припинення повноважень міського голови Львова - "політична бульбашка", - експерт центру "Наше право"
На думку експерта інформаційно-правового центру "Наше право" Ярослава Жуковського, дострокове припинення повноважень міського голови Львова Андрія Садового, про що зараз активно ведеться полеміка у ЗМІ, є, радше, черговою "політичною бульбашкою", аніж реальністю. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ІПЦ "Наше право".
"Провести міський референдум щодо висловлення недовіри і дострокового припинення повноважень у день проведення позачергових виборів народних депутатів України - 30 вересня 2007 року - ані з юридичної точки зору, ані технологічно - неможливо", - підкреслює Я.Жукровський.
За його словами, питання дострокового припинення повноважень депутатів міської ради, через відсутність законодавчої процедури відкликання "пропорційників", - взагалі малоймовірне. Через це і міський голова, і депутатський корпус почувають себе надзвичайно комфортно і безкарно. Прикладом безкарності і кулуарних домовленостей є так звані минулотижневі "нічні чування" у міській раді. Окрім цього, підстави для припинення повноважень міського голови є законодавчо вичерпні: якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
На думку експертів Центру "Наше право", ймовірність припинення повноважень міського голови на пленарному засіданні таємним голосуванням, в контексті "тісної" співпраці і домовленостей із депутатським корпусом за схемою екс-мера Буняка - на сьогоднішній день практично неможливе. Члени територіальної громади можуть скористатись лише процедурою висловлення недовіри на місцевому референдумі, проведення якого є доволі процедурно-складним процесом і залежним від міського голови, і депутатів. Можна відшукати силу-силенну застережень до будь-якої стадії ініціювання референдуму, щоб він не відбувся, що і робитиме міський голова і близька йому "чиновницька рать".
Частково питання відповідальності та підзвітності посадових осіб і депутатів міської ради громаді міста може бути врегульоване Статутом територіальної громади міста Львова.