Фахівці з теплопостачання Львова хочуть вирішувати проблеми стратегічних підприємств самі
Сьогодні, 4 липня, під час "круглого столу" "Комунальні теплопостачальні підприємства Львова: шляхи вирішення проблемних питань та перспективи розвитку". Фахівці з теплопостачання підписали звернення до міського голови Львова Андрія Садового. У зверненні підписанти акцентують на неприпустимості виведення з-під безпосереднього управління органами місцевої влади підприємств ТКЕ та в потребі залучення до вирішення проблем стратегічних підприємств місцевих науковців.
Під зверненням, зокрема, підписалися доктор технічних наук, професор, голова правління ВАТ "Ласт" В.Воронін, директор фірми "Ван-А-Ван" В.Ванаш, директор фірми "Енергомонтаж" А.Гриненко, директор ЛМКП "Львівтеплоенерго" Б.Кіт, директор Асоціації "Галенергозабезпечення" Р.Пилип’юк, директор фірми "Євротерм" В.Опока та інші.
ZAXID.NET подає текст звернення у повному обсязі:
"Питання стану підприємств життєзабезпечення міста та перспектив їх розвитку, в першу чергу підприємств комунальної теплоенергетики, останнім часом є популярною темою, як для можновладців, так і для широкого загалу львів'ян.
Спостерігаючи останніми роками за дискусією навколо подальшої долі стратегічних для міської громади підприємств та реально відчуваючи загрозу втрати контролю за їх діяльністю, вважаємо за необхідне висловити свою принципову позицію.
Згадаємо долю державних та комунальних об'єктів, які свого часу були виведені із безпосереднього управління органами місцевої влади. Де вони зараз? Яку користь отримали від цього мешканці міста?
А відверте багаторічне лобіювання деякими посадовцями комунального сектору та політиками власних інтересів та інтересів іноземних компаній... Хіба можливо допустити виникнення подібної ситуації, якщо ми вважаємо себе цивілізованою країною?
У Львові є власні потужні наукові, економічні, технічні та проектні школи, потенціал яких необхідно в повній мірі використовувати для проведення детального аналізу стану стратегічних для міста підприємств, на підставі якого може бути вироблена стратегія їх виходу з кризи на рівень прибутковості. Натомість, часто дослідження проводяться другорядними фірмами під егідою іноземних спеціалістів. Ці дослідження, як правило, носять суб'єктивний характер і використовуються в кращому випадку для написання формального звіту. Користь подібних досліджень для самого підприємства може наближатися до нульової відмітки, а інколи при заангажованості виконавців носити замовний характер.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що до проведення детального аналізу стану стратегічних для міста підприємств, будь-яка інша форма управління комунальними підприємствами, крім безпосереднього управління ними органами місцевої влади, як це передбачено діючим законодавством України, може призвести до їх остаточної втрати для громади міста.
Водночас, з метою покращення фінансового та технічного стану комунальних підприємств та виведення їх на Європейський рівень діяльності пропонуємо наступне: підходити до вирішення цих та ряду інших проблем в першу чергу з наукових позицій; використовувати в повній мірі науковий, проектно-технічний та економічний потенціали місцевих інституцій; забезпечити підготовку фахівців комунальної теплоенергетики на рівні найвищих стандартів львівської інженерної школи та з урахуванням досвіду провідних країн західної Європи; не допускати використання досліджень та розробок іноземних інституцій, які не в повній мірі відповідають інтересам громади міста та вимогам чинного законодавства України; не допускати політичного популізму та прийняття науково необґрунтованих рішень при розробленні стратегії подальшого розвитку підприємств життєзабезпечення міста.
Визначальною повинна бути думка науковців та провідних фахівців галузі, а не зацікавлених сторін. Прийняття рішень, що стосується стратегічних для міста комунальних підприємств, повинно ґрунтуватися на результатах науково обґрунтованого техніко - економічного аналізу, висновків спеціалістів галузі та представлених проектних рішеннях".