Львівські правоохоронці вважають викрадення люків не значним злочином
"За останні шість років нам правоохоронці жодного разу не повідомляли, що у Львові затримано хоча б одного зловмисника за крадіжку каналізаційних люків, які здають на металобрухт", - повідомив сьогодні 20 липня, під час брифінгу начальник району магістральних тепломереж ЛМКП "Львівтеплоенерго" Василь Вусик. "Як тільки виявляємо, що зірвали люк, оперативно повідомляємо районний відділок міліції. За такими фактами по всіх районах міста відкриті кримінальні справи, і зловмисників досі шукають", - зазначив він.
На балансі "Львівтеплоенерго" є близько 3 500 оглядових колодязів. За 2004-2007 роки викрали 350 люків. На 20 липня підприємству потрібно встановити 178 люків. Збитки від викраденого у цьому році майна становлять близько 160 тис. грн.
Не краща ситуація у ЛМКП "Львівводоканал". За інформацією першого заступника директора підприємства Богдана Павлишина, на балансі "Львівводоканалу" перебуває 25 тисяч каналізаційних та водопровідних колодязів. Щороку у результаті розкрадання, опиняються відкритими 700-800 колодязів. Протягом 2006 року підприємство змушене було закупити і встановити 740 люків на 226 тис. грн. У першому півріччі цього року було викрадено 264 люки. Закупівля нових коштувала підприємству 60 тис. грн.
"У нас ведеться переписка із правоохоронцями. На запити отримали відповідь: у відкритті кримінальної справи відмовлено за малозначимістю", - поінформував він.
Представники підприємств наголошують на тому, що ця проблема несе не лише збитки комунальним підприємствам, але й небезпеку життю і здоров’ю мешканцям міста. "Проблема у тому, що багато люків - біля дитячих садочків, майданчиків, шкіл. І є небезпека не лише травмування, але й серйозних опіків. Температура в теплових колодязях досягає 60 градусів, - коментував В.Вусик - Наші працівники щодня проводять обхід, і коли виявляють, що зірвано люк, оперативно повідомляють у диспетчерську службу. За годину на місце відкритого люку ставиться метало-бетонна плита. Потім ми закуповуємо нові кришки до люків і ставимо їх. Але це не вихід".
Також В.Вусик прокоментував ZAXID.NET: "Ми об’їжджали власників пунктів прийому металобрухту, і просили їх не приймати кришки від люків. На що нам чітко відповіли - поступають биті люки, а вони повторному монтажу не підлягають".