На Волині виявлено 205 порушень природоохоронного режиму у водоохоронних зонах
Торік на Волині проведено 222 перевірки дотримання природоохоронного режиму в водоохоронних зонах, виявлено 205 фактів його порушень. Про це сьогодні йшлося на публічних слуханнях про діяльність обласного виробничого управління водних ресурсів і водного господарства та Західно-Бузького басейнового управління водних ресурсів, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Волинської ОДА.
Минулого року організації облводгоспу, крім виконання робіт за рахунок бюжетних коштів, надали платних послуг на суму 5,2 млн грн. Порівняно з 2007 роком надходження зросли більше ніж у 2 рази.
За відомостями проведеного рейтингу надходжень до спеціального фонду найкраще спрацювали Шацьке, Ратнівське і Ковельське управління. Значно покращився фінансовий стан організацій. Залишок коштів на спеціальному рахунку облводгоспу - 400 тис. грн, на початок поточного року в організаціях облводгоспу відсутня дебіторська і кредиторська заборгованості.
Торік спеціалісти водогосподарських організацій провели 222 перевірки дотримання природоохоронного режиму у водоохоронних зонах і прибережних смугах, виявивши 205 фактів його порушень. На порушників накладено штрафні санкції. 240 порушень, виявлених у 2007-2008 роках, усунуто, землі в прибережних смугах залужено і заліснено.
Меліоративний фонд області, тобто болота, заболочені і перезволожені землі, займають площу 845 тис. га, (42% від усієї території), а якщо взяти до уваги поліські райони, то це від 50 до 70% всіх площ. На Волині було побудовано 191 осушувальну систему. Наразі в області є 417 тис. га осушених земель (12% загальної кількості осушених земель в Україні). З них 347 тис. га - сільгоспугіддя. Загальна протяжність відкритої мережі каналів - 18,5 тис. км, протяжність гончарного дренажу - 119 тис. км, побудовано більше 15,5 тис. гідротехнічних споруд, 339 км дамб, а також інших елементів меліоративних систем.
З усіх осушених сільськогосподарських угідь використовуються ефективно лише 74% площ. Низькі показники використання меліорованих земель у Ківерцівському, Рожищенському і Шацькому районах. Організації облводгоспу забезпечили контроль гідрогеолого-меліоративного стану сільськогосподарських угідь.
За 2001-2008 роки на виконання протипаводкових заходів облводгоспу виділено 14 млн грн. Відрегульовано 66,9 км русел річок, побудовано і посилено 20,7 км захисних дамб, 2 гідротехнічні споруди, укріплено 0,75 км берега річки Західний Буг. Це дало можливість захистити та покращити умови проживання та господарської діяльності в 12 населених пунктах та на 9 тис. га сільськогосподарських угідь, запобігти відторгненню 500 га земель держави.