Недержавні пенсійні фонди працюють над залученням коштів заробітчан
"На сьогодні в Україні уже існує хороша пропозиція недержавних пенсійних фондів. Їх створено достатньо, найактивніші мають мережу по всій Україні, мають ліцензії, контракти із адміністраторами, компаніями з управлінням активів, із банками-зберігачами. На це пішли перші два роки, з моменту запровадження в Україні недержавного пенсійного страхування. Тепер нарощуємо кількість учасників", - заявив сьогодні, 24 липня, під час засідання Львівського прес-клубу реформ директор Львівського представництва одного з лідируючих АНПФ-КУА "Пенсійне забезпечення" Остап Кохан.
На думку заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Олександра Сафіна, в Україні є достатні гарантії того, що учасники НПФ не будуть обдурені.. Вони дуже детально прописані у законі "Про недержавне пенсійне страхування".
Регіональний керівник компанії "VAB пенсія", що входить до фінансової групи VAB, Оксана Стецьків додала, що "НПФ є некомерційною структурою, що не має жодного працівника. "Обирається рада правління, і вона укладає контракти на обслуговування із адміністратором, компанією з управління активами, банком-зберігачем. Усі вони працюють за фіксований відсоток, який передбачений законодавством". Окрім цього, за словами начальниці департаменту управління активами НПФ "Європейський стандарт" Катерини Коханої, закон передбачає механізм диверсифікації активів НПФ, який унеможливлює ризик обвалу. "Чітко передбачено, скільки можна вкладати в цінні папери, скільки - в нерухомість, скільки - на банківські депозити", - пояснила вона.
К. Кохана також додала, що учасник НПФ має можливість самостійно аналізувати стан своїх вкладів. "У кінці року кожен учасник отримує деталізовану виписку з рахунку, де бачить рух коштів, і скільки він накопичив - коментувала вона - Якщо його цей результат не задовольняє, або він отримав якусь негативну інформацію про засновників НПФ тощо, то може написати заяву раді НПФ, і та протягом 5 днів зобов’язана перевести його гроші в інший фонд, визначений заявником".
За словами учасників засідання, переваги такого способу заощадження у тому, що НПФ працюють із малими грішми. "Банки працюють із великими грошима. Деякі хочуть перший внесок у 500-1000 гривень, і на відносно короткі терміни, У НПФ фізична особа може вкладати по 50 грн у місяць. Тобто ми працюємо із нішею мало- і середньозабезпечених людей, малим і середнім бізнесом, приватними підприємцями, це має бути дуже цікаво нашим заробітчанам, і ми над цим працюємо", - говорив О. Кохан.