«КіноЛев» покаже фільм-номінант на Оскар про Львів
22-26 серпня у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль незалежного кіно «Кінолев». У межах фестивалю планується низка проектів: «Кіно:Неформат», «Сергій Параджанов і про Сергія Параджанова», «Ретроспектива Клода Шаброля», «Рок у кіно», «Інший погляд: Сучасне грузинське кіно», «Сучасне українське кіно», «Арт-увертюри».
Спеціальною подією «КіноЛева» стане приїзд до Львова відомої польської режисерки Агнєшки Голланд та українська прем’єра її останнього фільму «У темряві». Цей фільм – головний польський кандидат на премію «Оскар» в номінації «найкращий фільм іноземною мовою». Фільм розказує історію групи євреїв, які у 1943-1944 роках впродовж 14 місяців переховувалися в системі каналізації Львова.
Крім несподіваних нових дебютів та прем’єр у програмі 2012 також буде показаний перший український фільм, що був відібраний до основного конкурсу Каннського кінофестивалю – «Щастя моє» Сергія Лозниці.
Крім того, як повідомляють організатори, в межах «Кіно: Неформат» фестиваль говоритиме про кіно як неформат. Йтиметься про те, на що спроможне кіно у подоланні рамок і кордонів у мистецтві, про роль медіа у домінуванні штучного поняття формату у культурі, зокрема у кіно, і про те, як кіно може долати формальні обмеження. Програма «Рок у кіно» є відгалуженням головної теми фестивалю – поняття «неформат». Вона досліджує присутність на екрані символічних явищ і осіб для історії рок-музики, таких як фестиваль «Вудсток», музиканти Боб Ділан та The Rolling Stones.
У своїй грузинській програмі «КіноЛев» представляє нові резонансні роботи грузинської школи кіно.
Ретроспектива Клода Шаброля на «КіноЛеві» зосередиться на його пізньому періоді. На фестивалі будуть показані фільми «Пекло», «Інспектор Лаварден», «Бетті», «Квітка зла».
Дитяча програма «Кінолевчик» запропонує найкращі європейські фільми для дітей і молоді українською мовою. Вхід на усі покази вільний. Усі фільми озвучено українською мовою.
Нагадаємо, патроном цьогорічного патроном фестивалю став «вірменин, народжений у Грузії, який сидів у російській в’язниці за український націоналізм» – Сергій Параджанов.