Ретроспективна виставка Ярослава Шеремети відкрилася у Львові
11 березня у Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького відкрилася ретроспективна виставка члена Національної спілки художників України Ярослава Шеремети "Кераміка. Живопис. Акварель". В експозиції частина творів різних жанрів.
"У творчому доробку Ярослава Шеремети є кількасот керамічних витворів, що тиражувалися на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці. Це декоративні тарелі, чайні та кавові сервізи, вази, декоративна пластика. Однак, на виставках вони жодного разу не експонувались. Художник плідно працює в жанрах пейзажу, натюрморту і портрета. Подільські простори, бойківські краєвиди, урбаністичний Львів - усе це улюблена серцю земля, яку художник малює з великим замилуванням", - зазначила кандидат мистецтвознавства Романа Мотиль.
Як зазначила завідувач Художньо-меморіального музею Новаківського у Львові Любов Волошин, у картинах Ярослава Шеремети декоративна насиченість, реалістичність та неповторність української землі. "У його керамічних творах - цілий космос української праці, з бджолярами, косарями, є серія зі Львовом, впізнавані ренесансові рельєфи, барокові шрифти. Ярослав Шеремета з тих художників, які працюють систематично", - зазначила Любов Волошин.
Ярослав Шеремета - відомий художник у галузі декоративно-прикладної та монументальної кераміки, олійного живопису та акварелі. Свою творчу діяльність митець розпочав у 1963 році, ще під час навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв) на відділі художньої кераміки. Його вчителями з фаху були: Севера І.В., Крвавич Д.П., Монастирський В.А., Ткаченко М.В та інші.
Професійна зрілість та повнота творчого діапазону майстра розкрилась на його персональних виставках у 1990 та 1999 роках, де Я.Шеремета експонував понад півтори сотні творів кераміки, живопису, графіки, які здобули заслужене визнання громадськості та художньої критики. Найкращі твори митця знаходяться у музеях Києва, Львова, Сум та приватних збірках колекціонерів України, Канади, США.