Розмови про 3-5 мільйонів безробітних в Україні - надумані, - Мінпраці
Прогнози про потоки заробітчан, які будуть повертатися в Україну внаслідок світової кризи, - із серії „страшилок” про безробіття, - вважає перший заступник Міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко. Про це він сказав в інтерв’ю українському діловому журналу „Експерт”. „Великого потоку трудових мігрантів, які повертаються, немає”, - зазначив урядовець. Такими ж емоційними і надуманими, за словами урядовця, є розмови про 3-5 мільйонів безробітних в Україні. Адже протягом останніх двох місяців кількість офіційно зареєстрованих безробітних фактично не змінюється і становить трохи більше 900 тис. осіб.
Оцінюючи ефективність реалізації закону про стимулювання зайнятості населення в умовах кризи, прийнятого наприкінці минулого року, Павло Розенко зазначив: цей закон відкрив конкретні можливості для Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Завдяки перерозподілу коштів між іншими соціальними фондами він отримав у своє розпорядження більше коштів.
„Якщо раніше існувала загроза, що при масовому зверненні громадян у центри зайнятості коштів може бути недостатньо, то нині гроші у фонду є”, - наголосив перший заступник Міністра. Він також поінформував, що закон надав механізми для активної роботи центрів зайнятості на ринку праці. Так, наприклад, через Державний центр зайнятості роботодавцям надаватимуть кошти на перенавчання персоналу, на компенсацію співробітникам частини втраченого заробітку тощо.
Багато уваги приділятиме Уряд і налагодженню системи громадських робіт. Як наголосив Павло Розенко, вона вже діє, але її роль у кризовий період має значно зрости. На переконання Мінпраці, систему треба коригувати під потреби місцевих органів влади, зокрема під реалізацію інфраструктурних проектів у рамках підготовки до Євро-2012. Говорити про ефективність цієї програми можна буде після затвердження відповідних нормативних актів, планів робіт і кошторисів проектів.
„Нині ми готові направляти роботодавцям на будівельні об’єкти спеціалістів багатьох профілів, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. Для України це - унікальний шанс. Якщо з допомогою програми підготовки до європейського футбольного форуму нам вдасться працевлаштувати хоча б 2% безробітних українців, це буде великим успіхом, - підкреслив Павло Розенко.