Сьогодні у парламенті ми почули політичний заповіт Ющенка, - нардеп
"Один мій друг сказав, що сьогоднішній виступ у парламенті Президента України Віктора Ющенка - це його політичний заповіт. Гадаю, це була дуже вдала характеристика цього послання, адже Ющенко справді говорив, як колись Кучма перед відходом з влади ", - заявила сьогодні, 31 березня, у коментарі ZAXID.NET народний депутат України від фракції Партії регіонів Ганна Герман.
За словами Ганни Герман, кожен Президент України, який розумів, що йому не "світить" наступна каденція, починав обмежувати президентські повноваження і вносити зміни до Конституції. З огляду на це вона назвала сьогоднішнє послання Ющенка дуже показовим. Водночас вона зазначила, що в цьому посланні є кілька речей, з якими "можна було б погодитися і взяти їх до загальнонаціональної антикризової програми".
"Є також ідеї щодо змін до Конституції, з якими ми були б згідні, зокрема щодо децентралізації місцевої влади, надання більшої свободи органам місцевого самоврядування. Щодо двопалатного парламенту, - ця теза зараз дуже дискусійна. В Партії регіонів є і її прихильники, і її палкі противники. Свого часу була думка що двопалатний парламент - це крок до федералізації України. Ця ідея має право на існування, але колись її висловлював покійний Євген Кушнарьов, за що був тим же Ющенком дуже гостро розкритикований. Ми пропонуємо натомість, щоб губернаторів на місцях обирали люди. Коли губернатори будуть залежні від виборця, вони більше дбатимуть про людей, а менше - як догодити Києву. Ми погоджуємося з тим, що в Україні потрібна судова реформа, а також з деякими пропозиціями Президента щодо виходу з кризи", - наголосила Ганна Герман.
Вона зауважила, що Віктор Ющенко сьогодні під час виступу назвав відомі ідеї і пропозиції, та не назвав механізмів їх втілення. "В парламенті він виступив таким собі директором країни, дав вказівки, а ви, мовляв, шукайте шляхи для виконання. Ми не почули конкретних речей, хоча якщо говорити про оцінку його спічу з професійного журналістського боку, то це була добра публіцистика. Якби до неї додати кілька дуже конкретних ідей, думок і механізмів їх реалізації, це було б справді цікаво", - додала Ганна Герман.