За три роки бюджет охорони здоров'я Чернівців зріс майже у 2,5 разу
Із загального фонду міського бюджету на утримання галузі охорони здоров’я торік передбачено 79,6 млн. грн. Окрім цього міська рада додатково виділила 4,0 млн грн. У порівнянні із 2007 роком бюджет галузі зріс на 25%, а за останні три роки - майже у 2,5 рази. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Чернівецької міської ради.
3,8 млн грн витрачено торік на медикаментозне забезпечення лікувально-діагностичного процесу, в тому числі 50% - на безкоштовний відпуск пільговим категоріям населення.
В обсязі медикаментів, відпущених за пільговими рецептами, 58% (1,1 млн грн) становили витрати міського бюджету на забезпечення виконання заходів державної комплексної програми "Цукровий діабет та лікування нецукрового діабету".
На розвиток закладів охорони здоров’я виділено 4 млн грн, із них 2,2 млн грн витрачено на придбання обладнання, 1,8 млн грн - на капітальний ремонт будівель та приміщень.
До спеціального фонду закладів охорони здоров’я торік акумульовано 6,8 млн грн власних надходжень, що на 33,3% перевищило суму попереднього року.
Загальний обсяг ресурсів галузі за рахунок різних джерел фінансування торік склав 92,2 млн грн.
Амбулаторно-поліклінічна допомога дорослому та дитячому населенню міста 2008 року отримала 43,7 млн грн, що становило 47,4% від обсягу фінансових ресурсів галузі. Порівняно з 2007 роком обсяг фінансування амбулаторно-поліклінічної мережі зріс на 27%. На медикаментозне забезпечення поліклінічних установ витрачено 2,5 млн грн. Вартість амбулаторного відвідування склала 18,7 грн, з яких 1,27 грн становили витрати на медикаментозне забезпечення.
Фінансування станції швидкої медичної допомоги 2008 року порівняно із попереднім зросло на 28% та становило 11,5 млн грн або 12,4% від обсягу галузі. Вартість виклику швидкої медичної допомоги становила 182 грн. Бригади швидкої допомоги стовідсотково забезпечені життєво необхідним обладнанням: електрокардіографами, дефібриляторами, апаратами ШВЛ. Санітарний парк станції швидкої медичної допомоги торік поповнений на чотири одиниці.
Стаціонарна допомога дорослому та дитячому населенню торік профінансована на суму 17,5 млн грн, що склало 19% від обсягу галузі. Вартість утримання ліжка з розрахунку на рік становила 23,9 тис. грн. За добу з міського бюджету на забезпечення функціонування та надання медичної допомоги дорослим та дітям на 695 стаціонарних ліжках міських лікарень витрачалося 45,5 тис. грн, на медикаментозне забезпечення лікувально-діагностичного процесу впродовж доби - 1,9 тис. грн, на харчування хворих - щоденно 1,8 тис. грн. 2007 року ці показники були майже удвічі меншими, що свідчить про покращання рівня безоплатної медичної допомоги, зокрема невідкладної, яку надають в умовах міських лікарень.
Обсяги фінансування стаціонарної допомоги вагітним жінкам, роділлям та породіллям 2008 року становили 18,1 млн грн або 20% обсягу ресурсів галузі. Понад 1,1 млн грн склали капітальні видатки двох пологових будинків. У порівнянні із попереднім роком показники вартості одного ліжко-дня за кошти загального бюджету на медикаменти та харчування збільшені відповідно на 85 та 44 відсотки.
В умовах кризового 2009 року медики міста основну увагу приділятимуть поліпшенню якості медичних послуг за рахунок підвищення фахового рівня лікарського та сестринського персоналу, деонтології, профілактичній роботі з населенням, пропагуванню здорового способу життя, раціонального харчування, дотримання правил власної гігієни. Стовідсотково забезпечуватиметься виконання програми диспансеризація населення.