Інститут нацпам'яті закликав не використовувати слова «голодомор» та «геноцид» як метафори

СуспільствоАндрій Стець, 26 жовтня 20173341
В інституті наполягають, щоб політики не використовували терміни з метою емоційного тиску

Український інститут національної пам'яті (УІНП) закликає не вживати термінів «голодомор» і «геноцид» у невластивому значенні. Про це йдеться у заяві УІНП.

«Останнім часом поширеним стало використання політиками, громадськими діячами термінів «геноцид», «голодомор» у невластивому значенні. Реформи, які вони не схвалюють з політичних чи інших мотивів, у заявах, промовах, коментарях і блогах називають «цинічним і спланованим геноцидом українців», пишуть, що «геноцид почався: українців знищать за законом», порівнюють: «ситуація зараз нагадує мені геноцид, Голодомор в Україні», – обурилися в Інституті.

Там вважають неприпустимим таке ставлення до історичних явищ і юридичних термінів.

В УІНП нагадали, що Голодомор є трагедією українського народу, а термін «геноцид» означає дію, вчинену з метою «знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку».

«Тому закликаємо політиків і громадських діячів утриматися від безвідповідального вживання у своїй риториці слів «геноцид» і «голодомор» виключно заради посилення емоційного впливу на аудиторію. Недоречне використання обох термінів, що позначають буквальне вбивство мільйонів людей, призводить до їх нівелювання і є наругою над пам'яттю убитих», – підсумували в Інституті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук