Із 2017 року українці зможуть їздити до Білорусі лише за закордонними паспортами

Зміни пов'язані з новими внутрішніми паспортами громадянина України

Із 2017 року українці зможуть їздити до Білорусі лише за закордонними паспортами

Українці будуть їздити до Білорусі тільки за закордонними паспортами. Відповідний режим запроваджується наступного року. А білоруси в Україну в’їжджатимуть за паспортом громадянина республіки, повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

«З огляду на вимоги ICAO щодо використання для перетину кордону паспортів, що містять машинозчитувану зону (паспорти громадянина України її не мають) і безпеки таких документів білоруська сторона запропонувала здійснити перетин громадянами України кордону Білорусі тільки за закордонними паспортами (громадяни Білорусі в’їжджають в Україну за паспортами громадянина держави, який одночасно є й паспортом для виїзду за кордон)», – йдеться в повідомленні.

У міжнародних аеропортах режим в’їзду українців у Білорусь лише за закордонними паспортами буде запроваджено з 1 січня 2017 року, в міжнародних і міждержавних пунктах пропуску залізничного та автомобільного транспорту – з 1 квітня 2017 року, в місцевих пунктах пропуску через державний кордон – з 1 січня 2018 року.

Українська сторона також запропонувала максимально спростити режим перетину українсько-білоруського державного кордону для громадян України, які проживають у прикордонних регіонах, зокрема шляхом внесення змін до відповідної двосторонньої угоди.

Наступний раунд переговорів з білоруською стороною може пройти в травні в Києві.

Нагадаємо, у березні в Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що паспорт громадянина України у вигляді ID-картки поки що не розглядається як дійсний документ для перетину кордону. Після цього МЗС України повідомило, що Білорусь не мала претензій до нових українських паспортів перед їх запровадженням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук