Із введенням безвізу потік туристів у країни ЄС через Закарпаття збільшився всього на 3%

Із понад 6 тис. українських туристів, що їхали в ЄС із біометричними паспортами, не пропустили за кордон лише 8 осіб

Після введення безвізового режиму з Євросоюзом ажіотажу на державному кордоні України, що пролягає в межах Закарпатської області, немає. Про це з поcиланням на статистичні дані заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

За його словами, з 11 по 27 червня через міжнародні пункти пропуску, що розташовані в межах Закарпаття, всього в країни ЄС проїхали 233 тис. 995 українців, із них по біометричних паспортах – 6003 чоловік. «Решта перетнули кордон, користуючись шенгенськими візами, отриманими ще до введення безвізу. Це всього на три відсотки більше, ніж за аналогічний період часу до запровадження безвізового режиму», - заявив Москаль.

Голова Закарпатської ОДА також зазначив, що із понад 6 тисяч українських туристів, що їхали в ЄС із біометричними паспортами, не пропустили за кордон лише 8 осіб. Причина – порушення правил перебування в країнах Євросоюзу під час попередніх поїздок, ще до запровадження безвізу. Найпопулярніший напрямок виїзду в ЄС через Закарпаття – це Угорщина (понад 150 тис. осіб), на другому місці – Румунія (майже 47 тис. осіб), на третьому – Словаччина (понад 36 тис. осіб).

Геннадій Москаль інформував, що цього року кількість бажаючих отримати біометричні паспорти на Закарпатті зменшилася. Якщо за перші п’ять місяців 2016 року їх оформили близько 50 тис. закарпатців, то за перші п’ять місяців 2017 року – близько 45 тис. мешканців області. Відсутність ажіотажу на пропускних пунктах із країнами ЄС пояснюється тим, що абсолютна більшість закарпатців, котрі мають бажання поїхати за кордон, давно мають як біометричні паспорти, так і кількарічні багаторазові шенгенські візи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що згідно з результатами соціологічного опитування майже половина громадян України взагалі не збираються оформлювати закордонні біометричні паспорти, а 13% ще не вирішили — чи будуть оформлювати такі документи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук