Клюєв заборгував російським банкам $300 млн і може позбутися сонячних електростанцій в Криму

ЕкономікаІрина Данилів, 26 серпня 20142210

Майно австрійської компанії Activ Solar може перейти до російських банкам за борги в $300 млн, вважає в. о. глави Криму Сергій Аксьонов, повідомляє «Коммерсант».

Учора в. о. президента Криму Сергій Аксьонов заявив, що Activ Solar (власник сонячних електростанцій (СЕС) в Криму та в Україні) заборгував близько $300 млн російським банкам – Сбербанку, ВТБ і ВЕБу.

«Можливо, буде процедура банкрутства, стягнення коштів, і в результаті цього процесу майно Activ Solar перейде кредиторам», – цитує чиновника «Інтерфакс».

За його словами, якщо для СЕС не буде введено підвищений «зелений тариф», Activ Solar не зможе віддати кредити. При цьому, ні керівництво Криму, ні Москви не вважає доцільним підвищений тариф для альтернативної енергетики.

Як повідомило джерело в уряді Криму, для поновлюваних джерел енергії затверджено тариф 3,3 руб. за кВт ч. Крим не має наміру вводити «зелений тариф», підтвердив вчора Аксьонов. Він вважає, що СЕС навіть з ним будуть окупатися п’ять-сім років, а щоб досягти енергонезалежності, Криму «вигідніше вкласти гроші в традиційні електростанції, що працюють на мазуті, на газі».

Компанію Activ Solar повя’зують з братами Андрієм та Сергієм Клюєвими. Її розквіт припав саме на час роботи Андрія Клюєва в уряді (тричі був віце-прем’єр- міністром і керівником робочої групи з підготовки до підписання угоди про Асоціацію з ЄС) та депутатство Сергія Клюєва. Саме завдяки підтримці з державного бюджету та сприяння вищих державних органів, компанія стала найбільшим виробником сонячної енергії в Україні..

Activ Solar GmbH було зареєстровано 15 лютого 2008 року в Австрії компанією Slav Beteiligung GmbH, яка, у свою чергу, заснована 7 грудня 2005 року і належить компанії Slav AG. В кінці 2008 року єдиним власником компанії Activ Solar GmbH став зять Сергія Клюєва Каве Ертефай.

З липня 2009 року 100% акцій Activ Solar GmbH належать Ліхтенштейнському P&A Corporate Trust, який контролюється юристом Рейнхардом Прокшем. В ТОВ «Актив Солар» — українській дочірній структурі компанії Activ Solar GmbH — менеджером з розвитку бізнесу працює Богдан Клюєв, син Андрія Клюєва.

За час існування компанія лише в Криму побудувала і експлуатує 407 МВт СЕС (з них 227,3 МВт підключені до мереж), у неї також є близько 250 МВт в Україні. Раніше їх робота забезпечувалася за рахунок підвищених платежів енергоринку України – «зеленого тарифу». Він був введений на Україні в 2009 році, для СЕС він становив €0,446 за кВт ч, що вже тоді було в 8,64 рази більше роздрібної ціни для українських споживачів (€ 0,054 за кВт ч) і на порядок більше, ніж поточна ціна на російському оптовому енергоринку (близько 1,5 руб. за кВт ч).

Після анексії Криму Росією платежі з українського енергоринку припинилися, і СЕС зупинилися. Росія погодилася підвищити для них тариф, але він не перевищує ціну на електроенергію, що закуповується в Україні (3,42 руб за кВт ч). При цьому, російські експерти вважають, що сонячна енергія окупається  при ціні 8 руб. за 1 кВт год.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук